Експерт розповіла, чи можна повернути «Дождь» в Україну

270
Телекритик Галина Петренко прокоментував заборону на трансляцію телеканалу «Дождь» в Україні. 

Нагадаємо, 12 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України зобов’язала українських провайдерів припинити ретрансляцію російського телеканалу «Дождь».
Експерт підкреслила, що телеканал «Дождь» мав велику аудиторію та є корисним для українського глядача. Крім того, існує і спеціальна українська версія каналу, однак у Нацраді  про неї не знали.
«Найбільші суперечки викликає кількість аудиторії. Гендиректор телеканалу «Дождь» Наталія Синдєєва казала, що канал транслювався в Україні через 90 кабельних провайдерів і мав доступ до 500 тисяч домогосподарств», – зазначила Петренко.
За її словами, це максимальна цифра, до якої він мав доступ, але це не означає, що 500 тисяч домогосподарств його дивилися. 
«Також канал можна дивитися на супутнику, в Інтернеті та в кабелі. Зараз ми говоримо про те, що через місяць «Дождь» не можна буде дивитися тільки в кабелі. Залишаються супутник та Інтернет», – пояснила у коментарі Настоящему времени телекритик.
Вона підмітила, що, транслюючи російську рекламу, небагато заробляв на українській аудиторії, саме тому телеканал вчасно і не надав документи Нацраді про те, що у нього є окрема українська версія, яку він готовий транслювати. 
«Відповідно, Нацрада не розглянула її, вона не потрапила до списку адаптованих каналів, і наші кабельні провайдери продовжували транслювати сигнал, який отримували з супутника – неадаптовану версію з російською рекламою», – наголосила фахівець.
Тим не менше, на її думку, канал усе ж таки зможе повернутися в український ефір.
«Мені складно сказати, чому телеканал не виконав необхідну процедуру. Але, я хочу сказати, що нічого не заважає йому зараз виконати її, і його буде включено до списку адаптованих каналів, оскільки ніякої іншої причини, крім тієї, яка трапилася немає», – підкреслила Петренко. 
Крім того, вона запевнила, що «Дождь» усе ж є корисним для України.
«Я думаю, що він безумовно є корисний. Чим більше у нас каналів наш глядач може дивитися, в тому числі іноземних, – тим краще. Безумовно є ще один аспект претензій до каналу «Дождь» про те, що він показував карти, де Крим позначено як російський. Аналогічний досвід є у ресурсу «Медуза», – зауважила телекритик. 
«Так там це більш унікальна ситуація: компанія зареєстрована в Латвії, де вона повинна показувати, що Крим є українським, а основна її аудиторія з Росії, де потрібно показувати, що Крим – російський. Це за законами, і не залежить від особистих переконань менеджменту. Однак вони знайшли вихід – вони просто не показують карти ніде і ніколи», – підсумувала фахівець. 

Коментарi

Коментарiв