Влада не захищає українську мову і права україномовних – Ніцой

285
Дитяча письменниця Лариса Ніцой розповіла про найбільш актуальні проблеми української мови і україномовних громадян на тлі судових слухань щодо відповідності Конституції закону «Про засади державної мовної політики», так званого «закону Ківалова- Колесніченка», запланованого на 13 січня.

«Насправді цей закон («Ківалова-Колісніченка» − ред.) розпалює ворожнечу між українцями і національними меншинами в Україні. Скасувавши його, ми насправді покладемо край цьому», − підкреслила в ефірі Радіо Свобода письменниця.
Вона додала, що «наша влада не стоїть на захисті української мови і прав україномовних громадян».
За її словами, той, хто не знає державної мови, не має прав здобувати освіту і роботу.
«Так у всіх цивілізованих країнах. Не знаючи державної мови, людину не беруть на роботу, в обов’язки якої входить спілкування з клієнтом, зі споживачами послуг», − пояснила Ніцой.
«Але хочу один малесенький нюансик зауважити. Ми сидимо у студії, я захищаю українську мову, мій сусід захищає російську мову. Я ще не встигла відкрити рота, ні обізвати його, ні назвати своїми іменами, але він вже встиг назвати нас «маргіналами», − зазначила вона.
Також авторка висловила думку, що значна проблема в цій ситуації полягає у законодавстві. 
«Колізія полягає в тому, що у нас не виписані закони. У нас дуже тоненькі закони. Дуже обтічні закони. У нас немає точності. Вони не мають конкретних якихось статей. Вони дуже завуальовані», − зауважила письменниця. 
«Як приклад можу навести, один маленький приклад. Наприклад, розглядаючи закони про освіту – наш, український, і англійський закон про освіту. Наш, український, про який говорили: ого, це вже такий великий на сьогодні закон, 93 сторінки – хто його буде читати? Я відкриваю закон про освіту Англії – 573 сторінки! 93 і 573! Ви уявляєте, як детально там все прописано. Більше того, як мені сказали юристи британці, будь-який закон, який має менше, ніж 700 сторінок, для Британії – це юридичний мотлох», − резюмувала Ніцой.

Коментарi

Коментарiв