Російські ЗМІ приносять значно менше шкоди, ніж проросійські – публіцист

189
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував заборону телеканалу «Дождь» в Україні. 

За словами Портнікова, російський телеканал «Дождь» намагався висловлювати в ефірі точку зору, відмінну від поглядів Кремля.
«Я далекий від бажання звинувачувати «Дождь» у прихованих диверсіях проти України, у планомірному проштовхуванні в український інформаційний простір російського дискурсу і так далі. Я просто вважаю, що не потрібно ділити телеканали на погані і хороші. Краще розділити їх на українські і російські», – висловив думку у статті для newsru.ua публіцист.
На цьому тлі він підкреслив, що серед українських ЗМІ чимало відверто проросійських телеканалів, що є справді небезпечно. Тому спершу потрібно боротися з проросійськими медіа, «оскільки під обгорткою українського продукту і за допомогою професійних затятих пропагандистів нашому глядачеві «впихають» дискурс ворога у найрізноманітніших видах – від фальшивої «миротворчості» до доказів приреченість української державності».
Як стверджує журналіст, відключення російських телеканалів – своєрідний «замах», якого уже навчилися не боятися. На його думку, все ж шкоди у сьогоднішній політичній ситуації від російських телеканалів значно менше, ніж від місцевих «колабораціоністів і зрадників в ефірі».
«Претензій до російських телеканалів можна пред’явити куди менше, ніж до проросійських нашим. Російські телеканали існують не просто в інформаційному, але ще і в правовому, конституційному просторі Російської Федерації», – запевнив він. 
«Там, де Крим – частина Росії, де «нас там нет», де переважна більшість громадян підтримує агресивну, людиноненависницьку політику своєї злочинної влади. І існувати ці ЗМІ в легальному полі можуть тільки якщо дотримуються загальних правил. А якщо їх нема – у справу вступає «Роскомнадзор» Саме тому російським телеканалам – ні «хорошим», ні «погані» – в нашому ефірі робити нічого», – підсумував Портніков.

Коментарi

Коментарiв