Пінчук охрестив свою пропозицію відмовитися від Криму «патріотизмом»

320
Український бізнесмен Віктор Пінчук прокоментував скандал навколо своєї статті в одному з американських видань, у якій він закликав Україну відмовитися від Криму і членства в ЄС. 

Олігарх заявив, що не боїться пропонувати ідеї, якщо вважає, що вони корисні для країни.
«Патріотизм – це готовність чесно висловлювати свої погляди. Відкрито говорити правду, нехай і непопулярну. Може навіть помиляючись, адже правда – не завжди істина. Але не боятися пропонувати ідеї, якщо вважаєш, що вони корисні для країни», – написав у статті для Української правди бізнесмен.
На його думку, нині важливо, аби всі українці думали і пропонували, як просувати країну до світу без шкоди для національних інтересів, а також до успіху. Так, як стверджує Пінчук, необхідно визнати ускладнення міжнародної ситуації для України на тлі зміни еліт на Заході, а також бути готовими до зміни міжнародної групи партнерів, які до цього моменту допомагали Україні вистояти.
Крім того, філантроп запропонував розглянути варіант тимчасової відмови від членства в ЄС як від заявленої цілі на найближче майбутнє, щоб не послаблювати позиції друзів України в Європейському Союзі і не створювати всередині ЄС чергову лінію розколу, але при цьому, за всебічної підтримки Заходу, продовжувати розвивати Україну згідно з європейськими стандартами.
 
«Я не чекав, що з моєю статтею всі будуть погоджуватися. Було важливо, щоб активні члени громадянського суспільства почали обговорювати те, про що вона. Чим масштабніший мозковий штурм, тим більше шанс на народження проривних ідей», – стверджує Пінчук. 
«Здійснити мрію без адекватності – не можна. І ще. Порівняно з цієї нашою спільною мрією відмінності в наших поглядах зникаюче малі. А зрадою буде – не мати абсолютним пріоритетом досягнення цієї мрії», – підсумував олігарх.

Коментарi

Коментарiв