Звідки не чекали: ГПУ анонсувала позапланову перевірку е-декларацій нардепів

258
Генеральна прокуратура України під час опрацювання електронних декларацій про доходи і майно народних депутатів встановила факти невідповідності між задекларованими грошовими коштами та офіційно отриманими доходами декларантів, з яких сплачені податки та обов’язкові платежі відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба ГПУ
«Згідно з наявною інформацію, один із народних обранців у період із 2001 по 2016 роки отримав дохід у сумі 600 тисяч гривень. Утім, за даними електронної декларації за 2015 рік, останньому належать грошові кошти у розмірі майже 22 мільйона гривень», − повідомили у Генпрокуратурі.
У відомстві запевнили, що, з урахуванням таких непоодиноких випадковостей і з метою встановлення легальності походження задекларованих коштів, а також повноти сплати декларантами та їх податковими агентами належних сум податків до бюджету, Генеральною прокуратурою України перед Державною фіскальною службою України ініційовано проведення документальних позапланових перевірок з зазначених питань щодо 29 народних депутатів України.
Також у ГПУ заявили, що робота у цьому напрямі триває. 
Нагадаємо, 12 січня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало чергове кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення народним депутатом.
У цілому детективи НАБУ зареєстрували уже 22 кримінальних провадження за результатами аналізу відомостей, наведених у е-деклараціях, які стосуються дій 21 особи: 6 народних депутатів, 11 суддів, 2 очільників районних державних адміністрацій, 1 заступника обласної ради, 1 керівника центрального органу виконавчої влади.

Коментарi

Коментарiв