Очільниці НБУ «світить» трирічний термін ув’язнення

335
ЗМІ оприлюднили документ, відповідно до якого проти керівництва Національного банку Україну 12 січня 2017 року порушено кримінальну справу. Ідеться про витяг із кримінального провадження за №12017100060000138.

Портал Знай.ua повідомив, що причиною порушення справи стали матеріали правоохоронних та контролюючих державних органів. Так, у документі підкреслено, що НБУ ігнорує рішення судів, тим самим порушуючи низку законів України. 
«Працівники Національного банку України умисно не виконують рішення судів про відновлення діяльності ряду банків або віднесення до категорії неплатоспроможних», − ідеться у документі.
Іншими словами, керівництво Нацбанку одноосібно вирішує, які банки закривати чи навпаки які поновлюватимуть свою роботу. При цьому воно абсолютно ігнорує законні рішення судів, що вже є порушенням закону.
Експерти стверджують, що, у першу чергу, відповідальність нестиме очільниця НБУ Валерія Гонтарєва. 
Згідно зі злочином, справу кваліфікували за ст. 382 ч. 1 ККУ: «Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню − карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років». 
Крім того, фахівці заявили, що дії керівництва НБУ порушували Конституції України – ідеться про статтю 124, яка гарантує, що «правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються». 

Коментарi

Коментарiв