У Центрі Разумкова пояснили, чому Захід усе частіше «показує зуби» Росії через Україну

196
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник пояснив, чи вирішать проблеми України Мінські домовленості і чому Захід останнім часом усе частіше звинувачує РФ у розв’язанні війни на Донбасі. 

За словами експерта, Мінський формат – це лише інструмент і майданчик контролю над ескалацією бойових дій. 
«Мінські домовленості (увесь комплекс документів), дійсно, писалися в Москві і зазнали лише незначні редагування за столом переговорів. У разі їх реалізації в тій послідовності заходів, як це зафіксовано в тексті документів, що війна вже припинилася. Але перемогу святкували б у Москві», – підкреслив Мельник.
Відповідаючи на питання, чи несуть щось корисне нині для України перемовини у такому форматі він укотре наголосив, що Мінські домовленості писали для досягнення цілей Кремля щодо України.
«Наприклад, ні в одному документі немає згадок про роль Росії як агресора або ж сторони конфлікту», – зауважив фахівець. 
«Разом із тим, з певного моменту щось пішло не так, і особливо 2016 року, незважаючи на вивірений текст документів, Захід все частіше прямо вказував Москві на її справжню роль в цьому конфлікті і відповідальність за виконання положень, що стосуються припинення вогню, відводу озброєнь та інших питань безпеки», – констатував представник Центру Разумкова. 
«Мінський формат має обмежений потенціал щодо вирішення питань гуманітарного характеру і іноді питань безпеки на дуже низькому тактичному рівні. Ні Мінські домовленості, ні, тим більше, «мінський формат» не є ключем до врегулювання конфлікту. Це всього лише інструмент і майданчик контролю над ескалацією бойових дій», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв