Україні дали ляпас заявами про ядерний статус – Тимчук

279
Народний депутат України, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук підкреслив, що розмови про те, ніби наша країна не може повернути собі ядерний статус – є ляпасом державі.  

За словами нардепа, усі нинішні розповіді про те, що ми нібито об’єктивно не можемо повернути ядерний статус – це ляпас Україні, її інтелектуальному і технологічного потенціалу. 
«Це спроба представити, що наші вчені дурніші пакистанських, а сама Україна технологічно слабкіше Північної Кореї. Усі розповіді про те, що створи ми ядерну зброю, то все одно не зможемо «бадатися» з Росією і її потужною ядерною дубиною – або лукавство, або профанація», – підкреслив у своєму Facebook парламентар.
Так, він запевнив, що ядерна зброя – це не військова, а військово-політична зброю, і наявність навіть десятка одиниць ТЯО (тактичної ядерної зброї), а на більше ми не претендуємо, миттєво змінює «ваги» країни і створює потужний військово-політичний бар’єр для будь-якого агресора.
«Але чи зможемо ми створити ядерну зброю вже завтра? Цілком очевидно, що ні. Тому для початку Україна, на третьому році агресії Росії проти неї, може констатувати повну неефективність всієї системи міжнародної безпеки (добрим словом згадавши Будапештський меморандум, куди вже без нього) і повинна вийти з усіх договорів, що стосуються ядерної і ракетної зброї, залишивши за собою право на повернення ядерного статусу», – заявив Тимчук. 
Крім того, він наголосив, що усі публічні дебати в країні щодо розробки ядерних озброєнь повинні бути припинені у короткостроковій перспективі, і Україна за прикладом Ізраїлю не повинна ні підтверджувати, ні спростовувати розробку таких озброєнь або факт їх наявності.
«Дати гарантії про «неповерненні» ядерного статусу і закриття всіх відповідних розробок Україна повинна лише тоді, коли отримає зрозумілі і діючі гарантії своєї безпеки в обмін на без’ядерний статус замість тієї «фількиної грамоти», яку ми маємо зараз», – резюмував народний обранець.

Коментарi

Коментарiв