Савченко несподівано визнала некоректність власних списків полонених

211
Позафракційний народний депутат України Надія Савченко заявила, що оприлюднені нею списки полонених є некоректними, оскільки частина інформації є застарілою.

«Списки повинні бути доповненими, вони не є на даний момент коректними, тому що інформація збиралася протягом 9 місяців, вона в основному вже застаріла. Її потрібно перевіряти і всім світом зібрати це буде набагато легше», − підкреслила в ефірі 112 Савченко.
Вона пообіцяла, що надасть запити до відповідних силових структур про те, чи ведеться в кожному підрозділі, в кожній відповідній силовій структурі список втрат, і якими вони вважаються – безвісти зниклими чи померлими, скільки з них отримали поранення. 
«Далі я дам запити і буду співпрацювати, і до того співпрацювала, з Червоним Хрестом. у них є свій статут, вони за своїм статутом інформацію не розголошують, але вони долучають мою інформацію, і вони так само все роблять для того, щоб люди були обмінені, так само з ОБСЄ», − пообіцяла парламентар.
На її думку, списки полонених слід надати всім світовим політикам, а, у першу чергу, ідеться про представників «нормандського формату». 
«Надалі, дійсно, ці списки Президент України мав послати всім президентам, їх потрібно було поширити серед світових політиків і сказати, що це ті люди, поіменно, які йдуть за обміном у Мінських домовленостях, в першу чергу ці списки повинні бути направлені «нормандській четвірці», і чому Росія досі не виконала ці умови. Списки не є точними на даний момент, але вони будуть уточнюватися», − заявила нардеп.
Крім того, вона запевнила, що навіть попри негативне ставлення держави до публікації списків, це змусило їх працювати над звільненням українських полонених.
«Усі служби, які підтримують або підпорядковані президенту, вони не можуть говорити про мої дії добре, вони завжди будуть критикувати. Але, принаймні, це змушує людей говорити, це змушує людей працювати», − наголосила Савченко.
Нагадаємо, 10 січня Надія Савченко, яка раніше вела переговори з представниками так званих ДНР і ЛНР, опублікувала списки полонених і зниклих безвісти, у зв’язку з чим наразилася на серйозну критику від спецслужб і експертів.

Коментарi

Коментарiв