Науковець назвав найгірший сценарій розвитку війни на Донбасі

259
Науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко висловив думку, що при необхідних зусиллях влади Україна вже у короткій перспективі домогтись припинення бойових дій в Донбасі за карабахським або придністровським сценарієм.

Найгірший варіант, на думку експерта, передбачатиме ізоляцію ОРДЛО та обмежене розведення збройних сил. 
«Гірший варіант: відносно стійке припинення вогню, обмежене розведення збройних сил без відновлення повноцінних соціально-економічних комунікацій через лінію розмежування, фактична ізоляція окупованої зони (пом’якшена версія карабаського сценарію)», − підкреслив у статті для Дзеркала тижня фахівець.
Щоправда, є і більш бажаний сценарій, що, як пояснив Сушко, повинен передбачати вирішення гуманітарних проблем, а також легалізацію економічних і соціальних зв’язків. 
«Кращий варіант: стійке припинення вогню, вирішення гуманітарних проблем (повний обмін полоненими і заручниками), розведення озброєнь і часткова демілітаризація, відновлення вільного, але контрольованого руху людей, транспорту і товарів через лінію розмежування, певні кроки з відновлення довіри, легалізація економічних та соціальних зв’язків без повномасштабного політичного врегулювання (придністровський сценарій)», − зауважив автор.
За його словами, усі ці сценарії  окреслюють коридор можливостей при усталеному розкладі сил: як між Україною та РФ, так і на глобальному рівні. 
«Будь-який вихід за межі цього коридору можливий тільки при зміні нинішнього силового/політичного балансу. Підтримання балансу вимагає відповідних ресурсів та зусиль − хоча б симетричних зусиллям протилежного боку», − резюмував аналітик.

Коментарi

Коментарiв