Обама завдав останнього удару Путіну – публіцист

313
Відомий український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков підкреслив, що навіть за кілька днів до змін адміністрації у Білому Домі Президент США Барак Обама примудрився завдати останнього удару по позиціях російського колеги Владіміра Путіна. 

Журналіст нагадав, що санкції проти РФ, запроваджені у зв’язку з анексією Криму і війною на Донбасі, продовжено ще на рік. 
Таким чином, адміністрація нового президента США Дональда Трампа протягом цілого року працюватиме з Росією в ситуації, коли рішення про санкції вже затверджено, а для того, щоб змінити це рішення, знадобляться вагомі причини. У першу чергу, ідеться про зміну політики самої Росії щодо окупованих територій.
«Показово, що рішення Обами про продовження санкцій проти Росії фактично збіглося із заявою нового президента США про те, що він збереже санкції «у будь-якому разі на якийсь час» і скасує їх, тільки «якщо нам вдасться знайти спільну мову», – наголосив у статті для Радіо Свобода публіцист. 
За його словами, це висловлювання Трампа вже значно відрізняється від його попередніх оцінок ролі санкцій проти путінського режиму.
«Але що найважливіше – воно стосується виключно санкцій, які були запроваджені Обамою у відповідь на втручання Росії у виборчу кампанію в США. Про санкції, які введені у відповідь на агресію Путіна проти України, Трамп не говорить взагалі. Тому що прекрасно розуміє, що для скасування цих санкцій повинні виникнути абсолютно нові обставини», – зауважив Портніков.
Він спрогнозував, що Трамп очікуватиме, поки що Путін створить ці обставини – тобто докладе зусиль для деескалації в Україні, піде з Донбасу, проявить готовність до консультацій щодо Криму. Іншими словами, поводитиметься, як конструктивний політик. Новообраний президент сподіватиметься таким чином продемонструвати: його попередник просто не міг домовитися з Путіним. Путін не поважав і не побоювався Обами.
«Так ось, Трампа Путін теж боятися не буде. Російський президент не просто не продемонструє «конструктивності». Він перевірятиме, де та «червона лінія», яку він зможе безкарно перейти, щоб продемонструвати всьому світу слабкість і безпорадність нового президента США. Путін не буде ліквідовувати старі зони напруженості. Він створюватиме нові. У тому числі і у внутрішній політиці самих Сполучених Штатів», – запевнив Портніков.
Крім того, він висловив думку, що в цій ситуації уже все справді залежатиме від готовності нової американської адміністрації відповісти на російський виклик. 

Коментарi

Коментарiв