Рейтинг найбагатших політиків України за версією Forbes очолив Порошенко

304
Аналітики Forbes визначили двадцятку найбагатших політиків України на основі аналізу їх електронних декларацій про доходи. 

Видання підкреслило, що у перемозі Президента Петра Порошенка немає нічого дивного, оскільки за час у великому бізнесі, з перервами на роботу у виконавчій владі, чинний глава держави встиг накопичити чимало коштів. 
«Статки кінцевого бенефіціара корпорації Roshen, постійного фігуранта першої десятки рейтингу найбагатших українців Петра Порошенка 2015 року перевищили 940 мільйонів доларів. Це, до речі, майже третина статків усієї 20-ки найбагатших чиновників за версією «Forbes Україна». На своїх банківських рахунках президент України також задекларував коштів більше, ніж інші фігуранти списку, – 26,7 мільйона доларів», –  ідеться у поясненні до рейтингу. 
З’ясувалося, що більшість учасників рейтингу вважають за краще зберігати гроші «по-старому» – в кеші. Винятком стали народні обранці Костянтин Жеваго і Леонід Клімов, які за підсумками 2015 року зовсім не задекларували готівку. 
У той же час, 51% акцій однієї з найбільших сировинних компаній України забезпечили Жеваго друге місце в рейтингу Forbes. На третьому місці  –  Вадим Новинський.
На банківських рахунках представники двадцятки тримають близько 60 мільйонів доларів, а ось готівкою найбільше тримає Юрій Дерев’янко, який посів 18 сходинку рейтингу – готівкові заощадження позафракційного голови одного з підкомітетів Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції перевищують 16,2 мільйона доларів. 
До речі, значну частину цих коштів –  10,56 мільйона доларів –  Юрій Дерев’янко, згідно з декларацією, позичив своєму братові Олегу.
Підкреслимо, у рейтингу лише троє учасників не є народними депутатами. Крім президента Петра Порошенка, це мер Києва Віталій Кличко і очільник Миколаївської області Олексій Савченко, які отримали 11 і 12 місце відповідно. 
Справжнім колекціонером виявився Олександр Фельдман – лише його колекція вин налічує близько 3000 пляшок. Крім вин, Фельдман колекціонує коньяк, шотландський віскі, кубинський і ямайський ром, кальвадос. Крім того, він збирає колекції листівок, холодної зброї, картин, скульптур та інших предметів мистецтва.

Коментарi

Коментарiв