Дипломат: Пропозиція Пінчука – це акт державної зради

305
Надзвичайний і Повноважний Посол України, письменник, доктор медичних наук, радник українських президентів і спікерів Юрій Щербак різко розкритикував позицію олігарха Віктора Пінчука, який запропонував Україні відмовитися від Криму і членства в ЄС.

«Публікація Пінчука – це акт державної зради. Особливо в тому, що стосується Криму. Не має права ніхто, навіть олігарх, який накрався грошей народних, торгувати територією України. Це злочин державний», – наголосив дипломат.
«Якби в Америці якийсь бізнесмен, навіть дуже відомий, сказав: а давайте віддамо Флориду Мексиці, бо ж вона колись їм належала, або Каліфорнію, – його б там на електричний стілець посадили», – підкреслив в інтерв’ю Миру письменник.
Крім того, він запевнив, що пропозиції Пінчука є сигналом підігравання Трампу. Так, за словами фахівця, олігарх переметнувся від Клінтонів до Трампа, що є дуже поганою ознакою.
Більше того, ця стаття є і підіграванням Путіну і Медведчуку. 
«Я думаю, що єдиною достойною, гідною відповіддю є повна ігнорація всіх його заходів. Не брати участь в тих Давоських сніданках, не ходити на цей YES. Я один раз там був і те, що я побачив – мені мало сподобалось. Це не якийсь серйозний політичний захід. Це, скоріше, балаган, на який приїжджали куплені за величезні гроші люди…», – зазначив Щербак. 
«Є таке поняття, – я сам його придумав, – олігархічна дипломатія. Хто давав право Пінчуку робити такі зовнішньополітичні кроки? Ніхто. На це мають право лише дві людини в країні – президент і міністр закордонних справ. А він перебрав свої права завдяки великим грошам», – зазначив посол. 
За його словами, чим скоріше буде подолано ось це явище, це втручання олігархів в державне життя, тим краще буде країні.
Також експерт пояснив, чому держава не рефлексує на подібні заяви?
«Я не знаю, я не можу зрозуміти, чому. Я б на місці Генерального прокурора звернув увагу, бо це не проста людина. Ця людина прекрасно розуміє, що він каже. Ляльководи за ним стоять… Він прокладає шлях до дискусії. Але це – жахливий шлях, оскільки можна нав’язати суспільству дискусію з якихось абсолютно абсурдних питань», – підкреслив він. 
«Ну, наприклад, чи можна заходити в квартиру і вбивати людину, яка тобі не подобається. І якщо така дискусія, нав`язувана Пінчуком, почнеться – це вже, знаєте, буде дискусія нижче всіх моральних і юридичних плінтусів. Тому не можна цього робити. І ясно, що треба його поставити на місце, і не такими м’якими коментарями: ой, він чогось не зрозумів, це його приватна думка… Це не його приватна думка», – запевнив дипломат. 

Коментарi

Коментарiв