Байден уже у Києві: як прощальний візит вплине на Україну?

243
16 січня близько 7:30 ранку літак віце-президента США Джо Байдена приземлився в аеропорту «Бориспіль». Низка експертів пояснили, що означає цей візит американського високопосадовця до України і як він може вплинути на державу. 

Байден здійснить зустрічі з Президентом України Петром Порошенком і Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Напередодні у посольстві США заявили, що візит віце-президента до України підкреслить важливість надання країні підтримки з боку США, а також засвідчить його особисту залученість до цієї підтримки – незалежності України, її демократичного розвитку, процвітання та безпеки. 
Крім того, цей візит відбудеться на честь святкування 25-ї річниці дипломатичних відносин між двома країнами та засвідчить, що наше стале партнерство триватиме і протягом наступних 25 років.  
Колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко підкреслив, що «візит під кінець каденції – це нормальна практика президентів США чи їхніх представників, щоб продемонструвати важливість того чи іншого напрямку. Але такі візити роблять раніше, а не за 5 днів до складення повноважень».
Тим не менше, за словами дипломата Володимира Огризка, президент США і його заступник працюють до останнього, а тому візит можна тільки вітати.
«Контакти на всіх рівнях продовжуються до останнього дня на посаді. Ядерний чемодан в Обами до 20 січня лишається», – підкреслив у коментарі ВВС експерт, додавши, що Байден, імовірно, привезе корисну інформацію, якою влада повинна скористатись.
Очільниця Інституту світової політики Альона Гетьманчук запевнила, що цей візит не дає особливої доданої вартості.
«У досить делікатній ситуації, в якій перебуває Україна в контексті налагодження стосунків з новою адміністрацією Трампа, варто більше зважити на ефективність візиту для майбутньої співпраці», – висловила думку фахівець.
За її словами, візит може позиціонувати Україну «улюбленим дітищем одного з ключових представників адміністрації Обами», що навряд чи допоможе налагоджувати контакти з адміністрацією Трампа.
У свою чергу, Костянтин Грищенко стверджує, що в оточенні Трампа вже склалось ставлення до України, «тому на цьому етапі зіпсувати стосунки з Трампом немає куди, натворили вже багато».

Коментарi

Коментарiв