Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Крах Європи і Brexit: експерти розповіли, чи розпадеться ЄС

Крах Європи і Brexit: експерти розповіли, чи розпадеться ЄС

6-01-2017, 20:50
Автор: mironetti
Переглядів: 224
Версія для друку
Низка експертів зробили прогноз щодо майбутнього ЄС на тлі Brexit і кризи у Європі в цілому.
Чимало фахівців сходяться на думці, що дії Росії збільшують імовірність розпаду Європейського Союзу. Так, за словами директора Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Григорій Перепелиця підкреслив, що до розвалу ЄС підштовхнув фактор біженців (в основному з Сирії, де Росія проводить військову операцію) і фінансування РФ крайніх правих і крайніх лівих сил у країнах Євросоюзу.

«Дискредитація НАТО і руйнування ЄС – логічні наслідки цього процесу», – запевнив експерт, додавши, що скоро Росія претендуватиме на визнання її домінуючою в Європі силою.

Відповідно до прогнозу колишнього спікера МЗС України Олега Волошина, шанси на те, що Євросоюз покине іще одна країна, досить невеликі.

«Британія, очевидно, дасть старт офіційних переговорів (із Брюсселем про вихід з ЄС) – далі тягнути нікуди. Але переговори можуть затягнутися на 3-5 років», – зауважив у коментарі Апострофу дипломат.

За його словами, те, що сприймають як крах Європи, є зміною політичного ландшафту у самих країнах ЄС, тому це не веде до формального розпаду Європейського Союзу.