Журналіст: основна проблема українсько-російських відносин

361
Український журналіст, телеведучий Павло Казарін підкреслив, що будь-який компроміс є простором взаємних поступок, проте він неможливий, коли ці поступки – односторонні, як у відносинах Києва і Москви. 

«Усі розмови про діалог між Києвом і Москвою впираються в одну проблему. Повноцінні переговори можуть бути успішними лише тоді, коли обидві сторони живуть в рамках більш-менш схожої системи координат. Коли вони як мінімум домовилися про те, що вважати чорним, що вважати білим, і коли у них є спільний понятійний апарат. А саме ці речі – головний дефіцит у відносинах Росії і України протягом останніх трьох років», – пояснив журналіст. 
Так, він нагадав, що екс-депутат Держдуми РФ Ілья Пономарьов в одному зі своїх інтерв’ю розповідав, що вся історія про 15-мільярдний кредит, який Москва обіцяла Віктору Януковичу 2013 року, була придумана не тільки заради торпедування Асоціації між Україною та ЄС. Він говорить про те, що Росія була налаштована отримати в якості застави під ці кредити найголовніші шматки промисловості України: «Турбоатом», «Південмаш» або «Антонов».
«Із урахуванням того, що Віктор Янукович намагався всіма силами переобратися на другий термін, а для цього йому потрібно було зберегти хоч якусь подобу економічної стабільності в країні – у офіційного Києва просто не залишалося ніякого вибору. Він змушений був погоджуватися на будь-які умови, просто щоб дотягнути до президентських перегонів», – підкреслив у статті для Крим.Реалії Казарін. 
За його словами, саме тому Майдан викликав таку лють в Москві. 
«У Кремлі визнали це порушенням уже досягнутих домовленостей – там вважали, що ті, хто організував протести в центрі Києва, намагаються зірвати вже укладену угоду – таку вигідну для Росії і настільки безальтернативну для Києва», – зауважив автор. 
Як він підмітив, тоді було безглуздо пояснювати Росії, що за протести потрібно дякувати не якусь зовнішнє чи внутрішнє «закулісся», а самого Віктора Януковича. 
«Російська влада в принципі не вірить у суб’єктність обивателя, в те, що він здатний виходити на вулиці і протестувати. Кожен судить по собі – і російський політичний істеблішмент намагається міряти України російським лекалом», – пояснив публіцист. 
На його думку, Кремль не боїться народу, оскільки вірить лише в ресурс. Російська влада свято вірить, що будь-які потрясіння неможливі, якщо в ці потрясіння хтось конкретно не інвестував. 
«І в цей самий момент вона упускає головне: що народ – це теж володар ресурсу. Так, цей ресурс розрізнений, атомізований, і має відбутися щось дійсно резонансне, щоб об’єднати достатню кількість носіїв цього ресурсу. Але до кінця 2013-го втома України від Віктора Януковича була надто вже велика», – зазначив журналіст. 
«І все, що ми спостерігаємо останні три роки, – це якраз-таки наслідки придуманої в Кремлі реальності. Тієї самої, в якій Кремль готувався викупити головні українські активи. Тієї самої, в якій Майдан був створений штучно, щоб зірвати цю угоду. Тієї самої, в якій Крим і Донбас повинні були послужити покаранням для всіх, хто спробував вчинити замах на інтереси Москви. І як накажете з ними домовлятися?», – підсумував Казарін.

Коментарi

Коментарiв