Ляшку популярно пояснили, що таке синдром Дауна

357
Народні депутати України від міжфракційних об’єднань «Єврооптимісти» та «Рівні можливості» заявили, що не голосуватимуть за законопроекти авторства членів Радикальної партії, поки її лідер Олег Ляшко не вибачиться за свої образливі висловлювання.

17 січня нардепи з трибуни Верховної Ради України оприлюднили спільну заяву щодо неприпустимості використання мови ненависті в публічній риториці народних депутатів.
Парламентарі нагадали, що минулого тижня Олег Ляшко в неприпустимій образливій формі висловився на адресу віце-прем’єр-міністра з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.
«Він пов’язав її позицію щодо мораторію на ліс-кругляк з наступними епітетами «підсадна качка», «ставлениця олігарха», «урядовий даун», ­– цитує Українська правда виступ нардепа Олексія Мушака.
Він також додав, що це вже не перший прояв мови ненависті в політиці.
«Щодо відносин з олігархами я би радив вам, Олег Валерійович, цю тему ніколи не піднімати, бо результати цієї дискусії будуть не на Вашу користь», – підкреслив високопосадовець, нагадавши про інтерв’ю, де Ляшко зізнавався, що використовував схему відносин із олігархами «ефір в обмін на прохідну частину в списку». 
Крім того, він пояснив лідеру Радикальної партії особливості генетичної аномалії під назвою синдром Дауна: «Вона припадає приблизно на одне з 700 немовлят. Не залежить ні від майнового стану батьків, ні від країни, ані від кліматичних умов. Ці люди не є інвалідами. Вони просто особливі… Їх називають діти Сонця, вони надзвичайно добрі». 
«Ми, молоді політики, вважаємо, що публічна політика має бути відповідальною. Саме тому ми не будемо підтримувати законопроекти, серед авторів яких є Ви або члени Радикальної партії, поки Ви не вибачитесь», – наголосив народний обранець.
Спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що повністю підтримує позицію щодо неприпустимості використання мови ненависті в українському парламенті. Щоправда, він зауважив, що наслідком «має бути підвищення політичної культури, а не блокування законопроектів». 
Тим не менше, сам Ляшко наголосив, що Радикальна партія «стоятиме на своїх позиціях».
«Важко назвати людей, які залишають українців без роботи і зарплати, людьми, які заслуговують на підтримку і повагу. Радикальна партія вважає, що ті, хто довів країну до ручки… це люди обмежені, слабоумні», – заявив лідер «радикалів» під крики зали «Ганьба!». 

Коментарi

Коментарiв