ВРУ затвердила рішення про електронні квитки у громадському транспорті

386
17 січня Верховна Рада України ухвалила закон, що дозволяє органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи оплати проїзду, в тому числі електронний квиток, у міському і приміському пасажирському транспорті.

Відповідний закон дозволяє органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи оплати проїзду, в тому числі електронний квиток, у міському і приміському пасажирському транспорті. Про це пише УНІАН
За ухвалення законопроекту №4121 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» за основу і в цілому проголосували 265 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів. 
Під час представлення законопроекту член депутатської фракції «Народний фронт» Ігор Васюник підкреслив, що під час підготовки документа до другого читання було враховано поправки, які стосуються встановлення додаткових гарантій для пільговиків щодо обов’язковості забезпечення їх електронними квитками для проїзду на безкоштовній основі. 
«Схвалення низки поправок депутатів сприятиме впровадженню автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронних квитків не тільки в міському пасажирському транспорті, а й у міжміському та приміському транспорті згідно з рішеннями місцевих держадміністрацій», − зазначив нардеп. 
У пояснювальній записці до документа ідеться, що місцеві органи влади повинні мати повноваження впроваджувати автоматизовані системи оплати проїзду в міському транспорті незалежно від форм власності і самостійно визначати порядок їх функціонування. 
Крім того, електронна система оплати проїзду повинна підвищити прибутковість державного транспорту і, як наслідок, привести до скорочення потреби бюджетного фінансування.
Високопосадовці стверджують, що запровадження електронного квитка сприятиме підвищенню прозорості обліку фактично наданих послуг за перевезення пільгових та інших категорій пасажирів, виключення можливості використання фальшивих проїзних документів, зменшення експлуатаційних витрат перевізників на організацію і контроль збирання виручки. 

Коментарi

Коментарiв