Після канікул Рада візьметься за Савченко і відставку Гонтарєвої

284
17 січня Верховна Рада України нарешті почала працювати після тривалої перерви через різдвяно-новорічні свята. Народні обранці не приховують, що під час першого пленарного тижня не розглядатимуть нічого серйозного, а усі ключові моменти планують ухвалити вже на шостій сесії. Тож яким буде перший тиждень роботи депутатів в новому році? 

Очільник фракції «БПП», нардеп Ігор Гринів запевнив, що на шостій сесії ВРУ планується розглядати низку досить «складних і болючих питань». Зокрема, ідеться про перезавантаження Центральної виборчої комісії, оскільки повноваження 12 із 15 членів поточної комісії завершилися ще 1 червня 2014 року. 
Оглядач Юлія Забєліна у статті для Апострофа нагадала, що раніше низка парламентарів заявляли, що до цього питання парламент повернеться якраз на сесії Ради в лютому. 
Також народні обранці обіцяли розглянути і питання щодо збройної самозахисту, яке у світлі недавнього інциденту з нардепом від «НФ» Сергієм Пашинським стало особливо актуальним. 
Проект закону 1135-1 про цивільну зброю та боєприпаси було зареєстровано у ВРУ ще в грудні 2014 року. За словами нардепа від Радикальної партії, одного зі співавторів документа Ігоря Мосійчука до його розгляду Рада приступить після канікул.
Не ухвалено рішення і щодо скандального законопроекту про спецконфіскацію активів, отриманих злочинним шляхом, у досудовому порядку, який так і не був проголосований у другому читанні. 
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман раніше пообіцяв, що ВРУ уже на початку 2017 року повернеться до обговорення і затвердження законодавства, що дозволяє вирішити питання спецконфіскації на користь держави коштів, вкрадених оточенням екс-президента Януковича в загальному обсязі 1,5 мільярдів доларів.
Глава парламентської фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив, що цього тижня його політсила пропонує розглянути питання щодо участі нардепа Надії Савченко у комітеті з національної безпеки й оборони. 
Крім того, лідер Радикальної партії пообіцяв, що на цьому тижні буде домагатися відставки з посади очільниці Національного банку України Валерії Гонтарєвої.

Коментарi

Коментарiв