Українська влада втрачає всі шанси налагодити відносини з оточенням Трампа?

305
Політолог Юрій Романенко запевнив, що політикам та чиновникам України не слід ігнорувати найближчий «Український сніданок» в Давосі, організований Віктором Пінчуком, а варто спробувати за допомогою цього заходу виправити відносини з новою адміністрацією США.

Експерт нагадав, що напередодні Віктор Пінчук нову статтю, яка «підлила олії у вогонь нещадного українського с*ачу» щодо того, що повинна зробити Україна напередодні великої угоди між Трампом і Путіним. 
За словами Романенка, другу статтю Пінчука багато хто сприйняв як спробу згладити ситуацію після першої статті в WSJ (матеріал, у якому олігарх закликав Україну відмовитися від Криму і членства в ЄС – ред.), через яку сам Пінчук отримав чимало публічної критики і претензій. 
«Також спостерігається ще одна цікава тенденція – багато хто в Україні закликає мало не бойкотувати український ланч фонду Пінчука в Давосі, щоб Пінчук знав як писати «непатріотичні тексти». Однак, я впевнений, що наша жвава патріотична громадськість недооцінює складність ситуації в якій опинилася Україна. Особисто я абсолютно не виключаю, що стаття Пінчука могла бути пробною кулею з боку нової адміністрації у Вашингтоні. Або, висловлені в ній ідеї за якимось збігом обставин, скажімо так, не надто контрастують з позицією нової американської влади», – висловив думку у своєму Facebook політолог. 
Він запевнив, що стратегія України «нічого не робити поки ситуація вирішиться сама собою» себе повністю вичерпала, оскільки змінилися зовнішні умови, а реальність є такою, що доки ми вкрай залежні від зовнішніх факторів, доти ми повинні враховувати вплив і наслідки цих факторів на внутрішню ситуацію. 
«І нерозумно ігнорувати можливості, які дозволяють нам бути в грі, тобто доносити нашу позицію до світових гравців. Наприклад, наскільки мені відомо, в Давосі на українському сніданку у Пінчука будуть присутні екс-прем’єр Великобританії Девід Кемерон, Генрі Кісінджер і Роберт Майкл Гейтс. Він же – Боб Гейтс (колишній Міністр оборони США та екс-голова ЦРУ)», – розповів фахівець. 
«Так ось, саме Гейтс запропонував Трампу Рекса Тіллерсона на пост голови Держдепу. По суті, за кандидатурою Рекса Тіллерсона на керівника Держдепу США стоять три дуже вагомі фігури в республіканському таборі – Дік Чейні, Кондоліза Райс і Боб Гейтс», – підкреслив аналітик.  
Так, за його словами, у той час, коли український політичний бомонд перебуває в напрузі в очікуванні, коли Тіллерсон зайде в крісло глави Держдепу, відмовлятися їхати в Давос на «Український ланч» тільки тому, що це майданчик Пінчука, є маячнею.
Більше того, враховуючи провал позиції української влади на президентських виборах в США, нині саме час для того, щоб за допомогою неформальної дипломатії намагатися вирівняти ситуацію, поки ще є можливість для маневру.
«Замість цього наші чиновники подумують в Давос не їхати, тому що незрозуміло, як це буде сприйняте нагорі. Чи напередодні «нового Мюнхена» найкраща форма захисту – засунути голову в пісок як страус, сподіваючись, що «раптом пронесе»? Ні, хлопці, не пронесе», – стверджує Романенко. 
Також він спрогнозував, що  відносини між Трампом і Путіним через якийсь час ускладняться, але поки у них буде «медовий місяць» для нас дуже важливо, щоб не сталося чергової української біди, коли нас «розпишуть» тільки тому, що ми боїмося сісти в одне крісло з крокодилами, але при цьому віддаємо себе на їх добру волю. 
«Дива не буде, хлопці, поки ми не докладемо титанічних зусиль, не викинемо спочатку з голови поганий інфантилізм, не збудуємо потужну економіку, а з нею міцні армію і флот, щоб менше залежати від волі сильних світу. А поки цього не станеться, нам треба маневрувати у пошуках місця під сонцем», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв