Суд щодо Пашинського може спричинити «війну» між «БПП» і «Народним фронтом»

273
Політолог Ігор Петренко пояснив, як скандал навколо нардепа Сергія Пашинського може вплинути на відносини між «Блоком Петра Порошенка» і «Народним фронтом». 

16 січня Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратури України порушити кримінальне провадження проти радника міністра внутрішніх справ, народного депутата Антона Геращенка у справі його однопартійця Сергія Пашинського, який раніше прострелив ногу людині (за його словами, нападнику). 
На цьому тлі експерт зауважив, що нині може виникнути питання не щодо конкретних суб’єктів, а саме коаліції, стабільності влади та спроможності ухвалення рішень.
«Якщо буде пряма конфронтація між представниками «БПП» і «НФ», то всі розуміють, чим це може закінчитися, й їм у першу чергу це вкрай невигідно. Тому рішення суду – це процедурний момент», – пояснив у коментарі Слову і Ділу політолог. 
Кримінальне-процесуальне законодавство передбачає, що правоохоронні органи зобов’язані розпочинати розслідування щодо будь-якого факту.
«Суд у будь-якому разі, навіть якщо би це стосувалося Президента, мав винести таке рішення, а як далі йтиме справа – питання радше політичної волі, аніж правоохоронних органів», – підкреслив Петренко. 
За його словами, усе, що відбувається, – стан перманентного внутрішнього конфлікту, обмеженого небажанням розпаду коаліції: «Грубо кажучи, це перетягування ковдри кожного на себе, але так, щоб вона не порвалася». 
«Дійсно, «Народний фронт» і «БПП» частково на гачку один в одного, поки ніхто не зробить очевидних випадів і не буде конкретних підстав. Такою підставою може бути, наприклад, завершення річного імунітету Кабміну Гройсмана. Тоді це може стати предметним, але зараз кожен просто веде кулуарну гру. Поки що це не фінішна пряма конфронтації», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв