Супрун пояснила, як лікуватимуть українців після медичної реформи

237
В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про основні зміни, що відбудуться в рамках реалізації медичної реформи, і пояснила, до чого слід готуватися українцям.

За словами Супрун, нинішня системи медицини в Україні зосереджена не на якість, а на кількість, у той час як МОЗ виступає за перехід до моделі, яка буде гарантувати контроль якості системи охорони здоров’я.
Вона повідомила, що уже у січні буде затверджений стандарт, в якому буде чітко описано: що повинен робити лікар; що входить до переліку його обов’язків; спектр діагностичних процедур, аналізів, які належать до галузі первинної допомоги, гарантованої державою.
Відповідальність лікаря полягатиме у дотриманні стандарту надання послуг, пацієнт, у свою чергу буде відповідальним за дотримання призначень лікаря.
«Усі лікарі, які працюватимуть за контрактом із Національною службою здоров’я України, будуть доступні в єдиній відкритій електронній базі, прив’язаній до карти», − зазначила в ефірі 112 в.о. очільника МОЗ. 
Також вона розповіла, що змінити лікаря можна буде, лише звернувшись до іншого фахівця і під час прийому уклавши новий договір. Працюватиме електронна система, яка передбачає, що з укладанням нового договору в той же момент попередній договір втрачає силу. Якщо людина має підстави змінити лікаря, то їй необов’язково йти до нього особисто, щоб розірвати угоду.
«Із запровадженням електронного реєстру пацієнтів це можна буде робити як завгодно часто. Процедура така ж, як при укладенні першого договору. Потрібно буде звернутися з документом, що засвідчує особу. Це можна робити в кабінеті лікаря або онлайн, а потім завірити підписами», − пояснила високопосадовець. 
Крім того, вона розповіла, що означають 210 гривень на рік на пацієнта: «Пацієнт вибирає лікаря, а за медичні послуги платить держава. 210 гривень – це державний тариф, який передбачає річне обслуговування одного пацієнта. Такий тариф дозволяє забезпечити лікаря і фінансово стимулювати догляд за всіма пацієнтами, з якими укладено договір». 
Керівниця МОЗ також підкреслила, що це не накопичувальна система. 
За її словами, пацієнту не слід боятися, що ця сума у 210 гривень може вичерпатися під час першого ж візиту і надалі доведеться платити. За послуги, що входять до гарантованого пакету, ніяких додаткових коштів не потрібно.
«Це страхова система. Громадяни вносять внески в загальне оподаткування у відповідності з можливостями, а медичну допомогу будуть отримувати згідно з потребами», − підсумувала Супрун. 

Коментарi

Коментарiв