Ляшко хоче передати запровадження земельної реформи у руки Путіна?

280
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко і ще 10 народних депутатів від цієї політсили закликали запускати ринок сільськогосподарської землі в Україні через три роки після відновлення територіальної цілісності держави – тобто повернення Криму і реінтеграції Донбасу.

18 січня було зареєстровано відповідний законопроект 5653 «Про внесення змін до розділу Х» Перехідні положення «Земельного кодексу України щодо відновлення мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення до повного відновлення територіальної цілісності України» був зареєстрований 18 січня.
Автори документа у Пояснювальній записці зазначили, що основною метою законопроекту є «забезпечення державних і громадських інтересів». 
Народний депутат від «БПП» Олексій Мушак, який був одним із співавторів законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення (№ 5535 від 13.12.2016), який передбачає поетапне зняття мораторію, здивований ініціативою колег по парламенту. 
«Це слід розуміти, як те, що Ляшко пропонує передати терміни введення земельної реформи в Україні в руки Російської Федерації і Путіна? Здивовані? Я теж!», – підкреслив у своєму Facebook нардеп.
Як він зауважив, Ляшко і низка парламентарів пропонують внести зміни до Земельного Кодексу, замінивши нині чину дату закінчення мораторію на продаж землі з «1 січня 2018 року» на «3 роки після повного відновлення територіальної цілісності України»?
«Це як зрозуміти, Олеже? Ви хоч розумієте, що віддаєте в руки особисто Путіну всі важелі впливу на провадження однієї з головних та довгоочікуваних ринкова реформ в Україні? Це, власне, все що я хотів сказати з приводу цього законопроекту», – наголосив високопосадовець. 
Нагадаємо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада України увосьме, починаючи з 1996 року продовжила мораторій на продаж сільгоспземель в Україні. 
Відповідно до розрахунків економістів, унаслідок відсутності ринку землі щорічно економіка України недоотримує приблизно 3,3 мільярда доларів. Тобто через дію мораторію загальні втрати з 2004 року склали близько 43 мільярдів доларів.

Коментарi

Коментарiв