Політолог: Чому нардепи не підвищили собі зарплати

276
Політичний експерт Валентин Гладких пояснив, чому Верховна Рада України провалила голосування за збільшення заробітних плат народним депутатам і бюджетникам на 2017 рік. 

Фахівець зауважив, що основну частину кошторису ВРУ забирає не стільки фінансування зарплат народних депутатів, скільки фінансування не господарської діяльності, а тієї, якою займається парламент як установа. 
«Тут і канцтовари, і оплата роботи працівників апарату. Я не знаю, скільки зараз нараховує кількість його, але раніше це було 1125 осіб. Ці люди є висококваліфіковані в своїй більшості, відповідно, оплата їхньої праці має бути ринковою. Бо інакше вони просто залишать свої прекрасні кабінети і підуть працювати в приватний бізнес, комерцією чи чимось іншим займатися», − пояснив в ефірі Голосу Столиці експерт.
За його словами, це неминуче призведе до падіння кадрового потенціалу апарату ВРУ, що і так постійно занепадає, оскільки кожний наступний намагається дедалі більше туди своїх, як називають, «позвоночніков» влаштувати, тобто людей, які влаштовуються «по звонку». 
«Можу сказати зі своїх джерел, що працівники апарату парламенту зараз дуже невдоволені своїми зарплатами, і значна частина або вже пішла або гострить лижі, щоб іти», − підкреслив Гладких. 
Аналізуючи провал голосування щодо заробітних плат нардепів, він зауважив, що це також «велика трагедія політичного дискурсу в Україні». 
«Оскільки в Україні, коли говорять про Верховну Раду, завжди мають на увазі винятково цих 450 моральних дегенератів, як їх назвав один західний таблоїд. Але парламент – це є один із наріжних інститутів у демократичній системі. І, відповідно, цей парламент треба всіляко зміцнювати», − запевнив політолог. 

Коментарi

Коментарiв