Росія шукає механізм виходу з війни, або Що означає заява Савченко

306
Політичний експерт Петро Олещук запевнив, що заклик нардепа Надії Савченко «здати» Крим задля мирного врегулювання конфлікту на Донбасі свідчить про те, що Росія нині шукає оптимальний для себе механізм виходу з війни в Україні.

За словами фахівця, думка, що прозвучала у «плані» Савченко, уже не нова – таку ідею вирішення конфлікту озвучували, напевно, з самого початку війни на Донбасі. Щоправда, виключно неофіційно.
«Заяву Савченко зроблено, скоріш за все, з метою зондування ґрунту, перевірки можливої реакції на цю пропозицію. І ця реакція, з огляду на все, буде різко негативною. Особливо, якщо врахувати, що Савченко багатьма сприймається в українському суспільстві як ретранслятор думки, яка домінує в Кремлі – це також вплине на сприйняття її пропозицій», – пояснив у статті для НВ Олещук. 
Як він зауважив, чергову скандальну заяву Савченко, так як і статтю олігарха Віктора Пінчука, слід сприймати як намагання Росії знайти оптимальний для себе механізм виходу з цієї війни.
«Потрібно розуміти, що конкретно мається на увазі під відмовою від Криму і поверненням Донбасу? Росія, очевидно, не має наміру відмовлятися від свого впливу в Україні. А механізмом і засобом цього впливу є контроль над окремими районами Донбасу», – підкреслив політолог.
«Так, виникає питання про те, що ми розуміємо під поверненням Донбасу? Реалізацію Мінських домовленостей? Створення напівсамостійного автономного утворення, яке матиме власні війська, власну правову систему та контроль над українською зовнішньою політикою? Поверненням Донбасу подібні сценарії не назвеш», – підмітив експерт.
Крім того, він зазначив, що не розуміє, чому всі настільки зациклені на тому, що говорить Савченко, оскільки є ціла фракція Опозиційного блоку, яка у своїх заявах не надто далеко від неї пішла. 
«Ба більше, в цьому контексті Савченко пред’явити нічого: мати свою думку та вносити пропозиції – не злочин», – наголосив Олещук.

Коментарi

Коментарiв