У ВРУ пояснили, чи законно «виганяти» Савченко з комітету з нацбезпеки

204
Низка народних депутат пояснили, чи є законним відлучати позафракційного нардепа Надію Савченко від державних таємниць і її виключення з парламентського комітету з питань національної безпеки.

Уже наступного пленарного тижня ВРУ може виключити Савченко з комітету з національної безпеки. Щоправда, члени комітету виявили юридичну невідповідність і віддали це питання на розсуд парламенту. 
Сама Савченко неодноразово заявила, що її виключення з Оборонного комітету є незаконним. Більше того, вона впевнена, що нардепи не підтримають це рішення. 
«Я вважаю, що народним депутатам зараз вистачить розуму розібратися і самим в тому, що вони роблять незаконно. Комітет не мав права приймати таке рішення, і Регламентний комітет таке рішення не прийняв. Тому це не в законодавчому полі», – запевнила вона. 
Очільник Регламентного комітету, до якого звертається Савченко, як правник, має зауваження до рішення Оборонного. Щоправда, він натисне зелену кнопку, хай тільки-но рішення про виключення останньої з комітету Нацбезпеки з’явиться на порядку денному.
«Я особисто з політичних міркувань підтримаю цей проект постанови, якщо він буде винесений на голосування. Щодо моєї позиції як правника і члена Регламентного комітету, це недосконала процедура і в майбутньому таких прецедентів треба допускати мінімум. Очевидно тут має місце випадок неординарний», – підкреслив заступник глави Комітету ВРУ з питань регламенту Павло Пинзеник, про це ідеться у сюжеті 24
За словами нардепа від «Самопомочі» Семена Семенченка, процедура виключення членів комітету не передбачена, хоча є процедура виключення голів, заступників секретаря. 
Щоправда, аби перешкодити самовільності Надії Савченко, парламентарі готові закрити очі навіть на усі юридичні нюанси.
«Я думаю треба голосувати за її виключення з комітету, тому що її висловлювання і позиції суперечать висловлюванням про зовнішню політику. А цей комітет дає доступ до державної таємниці, і вона має висловлюватись. Це її право. Але в цьому комітеті її робота не прийнятна», – запевнив нардеп від «БПП» Мустафа Найєм. 
Іншої думки дотримуються у «Батьківщині» – хоча Савченко і виключили з фракції, там її не готові виключати з комітету.
Найбільше у цій ситуації нардепа захищають екс-регіонали. Зокрема, Тетяна Бахтєєва. 
За словами ж нардепа від «НФ» Андрія Тетерука, у Раді «вперше стикнулися з тим, як, виконуючи обов’язки народного депутата, можуть захищати інтереси сусідньої країни. Тим більше, якщо це країна-агресор».

Коментарi

Коментарiв