Ризик масштабної війни в Україні може значно зрости – ІноЗМІ

215
Британський журналіст, автор книга «Помаранчева революція» і «Подорож крізь українську історію» Аскольд Крушельницький проаналізував, наскільки імовірною є здатність Європи і США протистояти російському Президенту Владіміру Путіну у разі його масштабного наступу. 

За словами Крушельницького, перемога Дональда Трампа на виборах у США і його підлабузництво до Путіна посилили страх українців – чи не вирішить російський Президент, що йому тепер нібито дозволено робити все що завгодно з Україною та іншими частинами колишнього СРСР, про розвал якого він публічно жалкував.
Як він зауважив у статті для REACTION, коли Путін став президентом, він більшою мірою був зацікавлений у тому, аби пограбувати Росію. Награбувавши 40-120 мільярдів доларів, він спробував відволікти росіян від своїх злочинів шляхом розпалювання націоналізму і створення образу зовнішнього ворога – України.
«Необмежена влада, зосереджена в одних руках протягом довгого часу, часто призводить до серйозних психологічних змін. У диктатора, який залякує і вбиває будь-кого, хто посміє йому заперечити, немає нікого, хто б наважився говорити з ним на рівних», – підкреслив журналіст. 
Нині ж російський лідер уже не просто прикриває свою рейдерську діяльність – схоже, що він у сталінському стилі радіє «перемогам», досягнутим величезною кров’ю. На думку Крушельницького, Путін прагне отримати контроль над Україною, влаштувавши криваву лазню і покаравши всіх, хто насмілився йому протистояти. 
Так, перемога Трампа у США стала останньою подією, що переконала Путіна у тому, що саме йому випала хороша карта. Більше того, список пропутінських лідерів після виборів в Угорщині, Словаччині, Чехії, Молдові та Болгарії незабаром може поповнитися ще і Францією. 
«Якщо Москва відкрито вторгнеться – з використанням авіації та ракетних військ – Україні доведеться боротися за своє виживання. Але це не буде бій у сотнях кілометрів від кордонів ЄС, як нині на Донбасі. Бій відбуватиметься біля самих кордонів – і, ймовірно, навіть за ними», – стверджує публіцист. 
За його словами, у такій ситуації Україні не здасться просто так. Щоправда, українська влада навряд чи піде на якісь заходи, але загартовані в боях ветерани і багато інших згадують відчайдушні варіанти.
На думку Крушельницького, якщо російські війська окупують частину чи навіть усю території України, існує імовірність тривалої партизанської боротьби, чим здавна славилися українці. 
«Буде дуже складно, а то й неможливо завадити цьому конфлікту виплеснутися в найближчі країни ЄС, так само як і уникнути залучення до нього інших європейських держав. Польща і країни Балтії, такі як Литва, Латвія і Естонія вважають, що в списку цілей Путіна ідуть слідом за Україною. А завжди краще захищатися на чужій території», – підкреслив журналіст.
Також він запевнив, що без заяви Трампа про те, що він покарає Росію за будь-які подальші прояви агресії, ризик конфлікту в Україні, який вийде з-під контролю, значно зросте.
«Можливо, вже занадто пізно. У сучасній європейській історії ще не було такого, щоб диктатор, який прагнув перебудувати світ під себе, добровільно відмовився від своєї мети. А Путін, схоже, знаходить задоволення в тому, щоб заподіювати іншим смерть і страждання», – підсумував Крушельницький.

Коментарi

Коментарiв