Ляшко, Пашинський, Рибалка: хто вечорами ходить до Адміністрації Президента?

281
Журналісти показали, що напередодні та після ухвалення Держбюджету-2017 до Адміністрації Президента масово «бігали» бізнесмени, судді, прокурори й очільники незалежних комісій.

Результати розслідування оприлюднено у програмі «Схеми». 
Так, 21 грудня біля будівлі АП журналісти помітили авто, що належить Леоніду Крючкову. Він є рідним братом і партнером бізнесмена Дмитра Крючкова, який із літа перебуває у розшуку за підозрою розкраданні 346 мільйонів гривень «Запоріжжяобленерго». 
У телефонній розмові з журналістами Леонід Крючков не захотів пояснювати, з якою метою ходив до Адміністрації, але і не спростував факту такого візиту.
За кілька днів до цього до Адміністрації Президента приходив Ґізо Уґлава – перший заступник директора Національного антикорупційного бюро, яке відкрило справу щодо Крючкова. Представник НАБУ запевнив, що в АП спілкувався з юридичним управлінням.
16 грудня біля Адміністрації до об’єктиву журналістів потрапив колишній виконувач обов’язків прокурора Києва Олег Валендюк. На момент зйомок він був першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим.
За п’ять днів Валендюк знову прийшов до АП, а через два тижні – 3 січня 2017 року – його призначили заступником начальника управління організаційно-аналітичного забезпечення діяльності керівництва департаменту забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури. 
До речі, раніше ЗМІ повідомляли, що у розпал протистояння на Майдані Валендюк отримав нагороду від тодішнього очільника Генпрокуратури Віктора Пшонки. За день до розстрілу Небесної сотні йому призначили грошову премію «за активну участь у вирішенні нагальних питань прокурорської діяльності в умовах складної ситуації, яка виникла в Україні у зв’язку з масовими акціями протесту». 
Також Валендюк відомий тим, що уникнув люстрації після Революції гідності завдяки судовому рішенню Окружного адміністративного суду.
Крім того, на Банковій помітили главу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ суддя Бориса Гулька. Він та низка суддів суду, який він очолює, претендують на посади в оновленому Верховному суді, тестування до якого починаються уже цього місяця. Знімальна група зафіксувала ще щонайменше два автомобілі біля АП, що належать суддям. Один із автомобілів – із автопарку Верховного суду України – заїхав на територію Адміністрації Президента через внутрішній дворик. Друга ж автівка стояла біля центрального входу до АП. 
Журналісти встановили, що автомобіль із такими номерними знаками належить Опалинській Ользі Петрівні. Людина з таким же іменем нині працює суддею у Смілянському міському районному суді Черкаської області.
Переможця майбутнього конкурсу суддів Верховного суду визначатиме Вища кваліфікаційна комісія суддів України. До слова, її очільник Сергій Козьяков теж частий гість АП. 
21 грудня 2016 року на Банковій помітили Костянтина Ващенка, який нині є головуючим на Комісії з питань вищого корпусу державної служби, що обирає переможців на високі державні посади.
Крім того, до АП приходив новопризначений очільник Одеської ОДА Максим Степанов – того ж дня, що й головуючий на комісії, яка його обрала. 
 
Також на Банковій було помічено чоловіка екс-нардепа і колишнього радника Віктора Януковича у часи його перебування на посаді Прем’єра Людмили Супрун Миколу Супруна. 
Засвітилися в АП і бізнесмен та колишній народний депутат від фракції «Батьківщина» Олександр Дубовой, нардеп від «Народного фронту» Сергій Пашинський (який нині фігурує у скандалі зі стріляниною – ред.) та Дмитро Дубінко – заступник генерального директора держпідприємства «Інформаційні судові системи». 
До об’єктивів журналістів потрапив і лідер Радикальної партії Олег Ляшко з одним із головних спонсорів партії депутатом Сергієм Рибалком.
Крім того, на Банкову приходили нардеп Костянтин Жеваго, парламентар від «Народного фронту» Андрій Іванчук і колишній чільний Держкомпідприємництва за часів президента Януковича Михайло Бродський. 
Журналісти звернулися до Адміністрації Президента з проханням пояснити мету візиту вищезазначених осіб на Банкову, проте отримали відповідь, що ця інформація захищена Законом «Про доступ до публічної інформації».

Коментарi

Коментарiв