Вимоги Савченко такі ж, як у екс-регіоналів – експерт

258
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов прокоментував останні скандальні заяви позафракційного народного депутата України Надії Савченко. Зокрема, вона запевнила, що мирне повернення Донбасу неможливе без «здачі» Криму. 

Політолог зауважив, що після останніх дій і заяв Савченко багато хто вже висуває конкретні припущення, хто за стоїть за нею. Особливо привертають увагу і викликають серйозні підозри її безперешкодні поїздки в Росію і до бойовиків.
Відповідно, на думку Леонова, пропозиція про її виключення з комітету є абсолютно закономірною. 
Нардеп уже давно почала самостійну політичну гру, створила свій політичний рух. 
За словами експерта, проблема у тому, що заяви Савченко добре вписуються в концепцію «врегулювання ситуації», про яку нещодавно заявив олігарх Віктор Пінчук (у статті для The Washington Post він закликав Україну відмовитися від Криму і членства в ЄС – ред.). 
Як підкреслив фахівець, цю статтю уже активно використовує Кремль у своїй пропаганді, говорячи, що представники української еліти нібито відмовляються від протистояння з Росією і шукають можливості, щоб примиритися.
«Це досить небезпечний момент. Цю тезу Росія просуватиме на Захід і в ЄС, показуватиме Пінчука, як фігуру, яка уособлює такі настрої, адже він має непогане реноме в західних колах. Савченко грає в тому напрямі, який окреслив Пінчук, намагаючись залучити до цього патріотично налаштованих людей з різних регіонів», – зауважив у коментарі 24 Леонов. 
На його думку, реальні небезпека від дій і заяв Савченко полягає в тому, що вона нібито є представником еліт, збройних сил, патріотичних українців, але вимагає того ж самого, що й Опозиційний блок чи партія Рабіновича-Мураєва «За життя», виступають за примирення з Росією і зміну політичного курсу України. 
«Її зустрічі із Захарченком і Плотницьким у Мінську вже зашкодили, оскільки дестабілізували Мінський процес. Україні довелося спростовувати «результати» цих зустрічей, на які хотіла спиратися Росія. Москва намагалася створити паралельний Мінський процес із залученням Савченко. І це вже пряма загроза національній безпеці», – підкреслив політолог.
За його словами, виключення нардепа з парламентську комітету не збільшить її популярності, а у її політичного проекту немає особливих перспектив перемогти на виборах до ВРУ. 

Коментарi

Коментарiв