Україні слід готуватися до найгіршого сценарію – історик про зміну влади у США

231
Американський історик українського походження, політолог Олександр Мотиль розповів, чого слід чекати від новообраного Президента США Дональда Трампа, чи порозуміється він із Президентом Росії Владіміром Путіним і чого від цього чекати Україні.

За словами фахівця, якби усе залежало лише від Трампа, США перейшли б до політики ізоляціонізму. 
«Питання в тому, наскільки кабінет, конгрес, ЗМІ та народ зможуть впливати на нього. Ніхто цього не знає, але поки здається, що цей вплив буде незначним. Є й інше питання. Трамп початківець, імпульсивний, непередбачуваний – значить, з ним все можливо. Сьогодні неоізоляціонізм, а завтра – війна. У цьому, до речі, найбільша його загроза», – запевнив в інтерв’ю Фокусу історик. 
Аналізуючи відносини США з Росією, він підкреслив, що нині преса говорить про певний обмін – скорочення або узагалі скасування санкцій за поступки щодо ядерної зброї. Крім того, ідеться про можливе визнання «російської зони впливу» в обмін на співпрацю проти «ІДІЛ» і тероризму. 
«У будь-якому випадку спроба перезавантаження буде. Її реалізація залежить значною мірою від Путіна. Якщо він стане вести себе грубо, навіть Трамп відкине ідею про перезавантаження», – спрогнозував Мотиль. 
«Обидва (Трамп і Путін – ред.) брехуни, шахраї, бандити, самозакохані егоїсти, авторитарні гіпернаціоналісти, можливо, навіть психопати. Їм буде нелегко знайти спільну мову. Інша справа, що Трамп повинен довести: його путінофільство виправдане, – він буде схильний до якогось компромісу, мабуть, більше, ніж Путін», – зауважив експерт.
За його прогнозом, Україні у цій ситуації слід готуватися до найгіршого сценарію. Так, це може бути обмін на Сирію, визнання анексії Криму, тиск на Україну, щоб вона приєднала окупований Донбас. 
«Усе можливо. У той же час, якщо Трамп розчарується в Путіні, він може стати великим прихильником України. У таких умовах Україна повинна зрозуміти, що її безпека виключно в її руках. Треба, нарешті, брати ініціативу, а не чекати позитивного розвитку подій, оскільки такого може і не статися», – наголосив політолог.

Коментарi

Коментарiв