НАЗК може перевірити подорож Ляшка до Таїланду

420
Народні депутати України з різних парламентських фракцій звернулися до Національного агентства з питань запобігання корупції з проханням перевірити подорож нардепа Олега Ляшка до Таїланду, яку він здійснив на початку року.

«На думку народних обранців, лідер Радикальної партії не вніс до Єдиного державного реєстру декларацій у передбачений законодавством термін інформацію про суттєві зміни в майновому стані, які відбулися, зважаючи на витрати, пов’язані з цим відпочинком», – ідеться у повідомленні прес-служби НАЗК. 
У своєму зверненні нардепи попросили відомство звернути увагу на опубліковані на одному з Інтернет-ресурсів авіаквитки, придбані нардепом Олегом Ляшком та його супутником, загальна вартість яких в обидва напрямки на одну особу перевищує граничний розмір придбання майна, інформація про яке має бути внесена до Реєстру декларацій.
Зазначено, що в разі придбання авіаквитків на суму більше 100 тисяч гривень нардеп був зобов’язаний у 10-денний строк із моменту їх купівлі письмово повідомити про це Національне агентство з подальшим внесенням цієї  інформації до Реєстру декларацій.
«За результатами пошуку в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, станом на 13 січня 2017 року повідомлення про відповідні суттєві зміни в майновому стані народного депутата України Олега Ляшка відсутнє, що може свідчити про порушення Закону України «Про запобігання корупції», − підкреслили парламентарі у зверненні.
Відповідно, НАЗК просять перевірити обставини та факти купівлі авіаквитків і невнесення інформації про зміну майнового стану до Реєстру декларацій та відповідного реагування на ймовірне правопорушення.
У своєму чергу в Нацагентстві нагадали, що частина 2 статті 52 закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це агентство. 
Зазначену інформацію вносять до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюють на офіційному сайті НАЗК. 

Коментарi

Коментарiв