Савченко загрожують кримінальні справи через її скандальні заяви – експерт

298
Політолог Сергій Таран прокоментував можливість відкриття кримінального провадження проти позафракційного народного депутата України Надії Савченко у зв’язку з її скандальними заявами.

«В Україні можна висловлювати свою позицію щодо будь-яких питань, навіть якщо вони суперечать позиціям більшості населення; але торгувати українськими територіями не можна, тому що це вже підпадає під визначення державної зради. А будь-яке співробітництво з терористами – кримінальний злочин», – підкреслив фахівець.
Так, за його словами, нині Савченко опинилася на межі, і не слід виключати, що проти неї можуть відкрити кримінальні провадження. У тому числі, у зв’язку з оприлюднення інформації про полонених українців, які перебувають у руках росіян. 
Як мінімум, на думку експерта, нардеп нині стрімко втрачає статус політика – її виключили з української делегації в ПАРЄ, а тепер вирішують долю її виключення з Комітету Верховної Ради з національної безпеки та оборони.
Кримінальних справ проти неї проти не відкрили, проте, як запевнив Таран, якщо усе продовжуватиметься у такому ж дусі, це цілком може статися. 
«Не думаю, що заяви Савченко будуть мати які-небудь серйозні наслідки для країни, так як її позиція в Україні не сприймається. З її позицій не виступає жоден політик Верховної Ради. Ні один. І якщо б цю позицію підтримувала хоча б якась частина українського суспільства, то як мінімум кілька політиків виступили б з нею, щоб збільшити свої електоральні результати», – зауважив у статті для НВ політолог. 
У зв’язку з цим він висловив думку, що на сьогодні заяви Надії Савченко будуть просто черговим тестом для суспільства, який продемонструє, що в Україні нині є сформована думка щодо російсько-української війни, і її позиція є для суспільства маргінальною.
«Мені здається, іронія в тому, що саме цього не розуміють її можливі російські куратори, які давно втратили усвідомлення того, чим живе українське суспільство. Думаю, на сьогодні її заяви вже не можна характеризувати як політичну помилку – у Надії було достатньо часу, щоб адаптуватися», – наголосив експерт.
«Швидше за все, це тестування різних сценаріїв для України. Сюди вкидають різні ідеї, сподіваючись на те, що є певний відсоток людей в країні, які їх підтримають. Але поки ці надії можливих кураторів не виправдовуються», – підсумував Сергій Таран.

Коментарi

Коментарiв