СБУ розповіла деталі підготовки замахи на нардепа

233
21 січня очільник Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що СБУ попередила у Києві замах на державного діяча, який планувалося здійснити за кураторства російських спецслужб. 

«Учора співробітники СБУ викрили, задокументували та на етапі виконанні припинили замах на життя державного діяча, народного депутата України. За нашими даними, операція з фізичної ліквідації нардепа планувалася, готувалася та контролювалася з території Росії», – повідомив очільник відомства. Щоправда, поки він не назвав ім’я згаданого нардепа.
Крім того, під час брифінгу  Грицак продемонстрував фото та відеодокази на підтвердження повідомлення.
«Це дає нам підстави робити припущення про причетність до організації замаху спецслужб РФ», –  підкреслив високопосадовець, передає Українська правда
За його словами, організатором замаху є уродженець Російської Федерації, 1965 року народження, який тривалий час мешкав на території Харківської області. 
«Із початком військових дій на Донбасі 2014 року він виїхав на територію «ЛНР» та вступив до лав незаконних воєнізованих формувань, займав там одну з середніх керівних ланок, опікувався питаннями проведення диверсійної роботи на території України», зауважив глава СБУ, додавши, що нині цей громадянин перебуває у російському місті Бєлгород.
Відомо, що для виконання злочину він підібрав 2 осіб, громадян України, раніше засуджених. 
«Зокрема, один з них – громадянин С. 1980 року народження, уродженець Донецької області, раніше тричі засуджений, востаннє – за крадіжку, інший – громадянин Д., 1978 року народження, уродженець АР Крим, двічі засуджений за розбій. Обидва виконавці відбували покарання на території Криму, після чого відбули до РФ і прибули в України з території Росії», – підкреслив очільник спецслужби. 
За інформацією СБУ, двоє виконавців прибули до Харкова 14 грудня 2016 року, після чого 19 грудня приїхали у Київ, де проводили протягом тижня активну розвідку та спостереження за місцями роботи і проживання нардепа, відстежували автівки, якими він пересувався, маршрути руху тощо.
Крім того, відомо, що виконавці відправляли звіти в РФ за допомогою закритих месенджерів, відразу після відправлення звіти віддалялися.

Коментарi

Коментарiв