Чим Порошенко відрізняється від Януковича – Портніков

386
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував несподіване закриття кондитерської фабрики «Roshen» у російському Липецьку, що відбулося лише через кілька років після початку агресії РФ проти України.

«Для нас диктатор – це не узурпатор, а головний багатій країни. Чи варто дивуватися, що один із головних критиків апетитів Януковича, який отримав завдяки поїздкам до паркану президентської резиденції парламентський мандат, негайно обзавівся своїм «маленьким Межигір’ям», поки що просто в престижному будинку. Але головні покупки у борців з президентською нерухомістю ще попереду», – спрогнозував журналіст.
За його словами, активістам і патріотам просто пощастило, що Янукович був не тільки узурпатором, а й «форменим ідіотом, жадібним і тупим». 
Як підкреслив Портніков, екс-президент ніколи не прислухався до представників власного оточення, які пропонували йому хоча би на час з’їхати з Межигір’я.
Більше того, він абсолютно не розумів, навіщо знімати Дмитра Табачника з нічого для нього не вартої і  відносно «бідної» посади міністра якоїсь там освіти, якщо його перебування на цій посаді так подобається Кремлю. 
Публіцист запевнив, що саме з цієї причини Янукович відправився в свою останню подорож по пограбованій країні прямо з Межигір’я, а Табачник зберіг свою посаду до останнього дня його перебування при владі.
«На відміну від Віктора Януковича, Петро Порошенко – не ідіот, а досвідчений і передбачливий  політик. Саме тому в своєму аналізі дій президента країни я практично ніколи не вживав слова «Липецьк» – не тому, що не помічав наявності у глави держави власності в Росії, а тому що розумів, що критикувати президента потрібно за зовсім інші вчинки», – наголосив у статті для Еспресо оглядач. 
За його словами, у першу чергу критика має бути на тлі небезпечної концентрації влади, яка поставила під сумнів баланс інтересів в парламентсько-президентській республіці, оскільки у порушенні цього балансу існує серйозна загроза для майбутніх реформ і державності як такої.
«Звичайно, концентрація не узурпація, для її досягнення застосовуються легітимні політичні інструменти, в її успіху активно бере участь український виборець – і в цьому сенсі відповідальність за порушення балансу Петро Порошенко в рівній мірі розділяє з громадянами України, які голосували за «БПП» та депутатами від цього блоку у ВРУ. Але небезпека концентрації від цього меншою не стає і про це – саме про це – необхідно говорити вголос», – підкреслив журналіст. 
Так, на його думку, Липецьк, Кононенко чи Грановський – це лише зручні і безпечні мішені для тих, хто не може або не хоче замислюватися щодо сутності процесів, які відбуваються в нашій країні. 
«Сьогодні президент ефектно відмовився від Липецької фабрики. Завтра він може ефектно перестати спілкуватися з Кононенко – але суть порушення балансу влади в парламентсько-президентській республіці від цього не зникне. Небезпека не зменшиться», – пояснив Портніков.
На його думку, українці приречені на обрання у владу «головного багатія» країни, поки не навчаться мислити по суті та будуть купуватися на істерики професійних викривачів того, що не визначає розвиток справжніх політичних процесів.
«Або ж приречені на те, що той, кого вони оберуть, перетвориться на «головного багатія», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв