Експерти пояснили, чому насправді Порошенко закрив фабрику в Липецьку

191
Низка експертів проаналізували раптове закриття кондитерської фабрики «Roshen» у російському Липецьку і назвали імовірні причини цього рішення.

Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній запевнив, що ухвалення цього рішення є правильним кроком Петра Порошенка, проте дещо запізнілим, оскільки нині вже зрозуміло, що глава держави замислюється про другий термін.
«Другий момент, що дуже багато ознак того, що йде підготовка до дострокових парламентських виборів. По-перше, ні з того ні з сього Гройсман піднімає зарплати. А підняття зарплат і пенсій – це тільки перед виборами робиться, причому ефект від підняття зарплат і пенсій як показує практика, працює десь півроку. Тобто можна говорити, що або влітку, або до літа, крайній термін – восени, все таки будуть вибори», – запевнив у коментарі Апострофу політтехнолог. 
За його словами, Порошенко – це не Янукович, «він не чекає біля моря погоди» і намагається за допомогою подібних кроків залишитися при владі. 
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк зауважив, що рішення про закриття фабрики може бути одним зі свідчень того, що влада готується до можливих перевиборів, аби мінімізувати можливу критику Порошенка. Так, найбільше його критикують саме за те, що він займається бізнесом у країні агресора. 
«Друга версія, яку я зустрічав, це економічні проблеми і певні труднощі з веденням бізнесу. Порошенко все ж в першу чергу приймає економічне рішення, а не політичне. Фабрика в Росії виготовляла солодощі більшою мірою як експорт до Центральної Азії, Казахстан», – підкреслив фахівець.
Інша можлива причина полягає в тому, що Порошенко прагнув послати сигнал Заходу саме у день інавгурації Трампа. Мовляв, якщо ви там будете домовлятися за моєю спиною щодо України, і щодо мене особисто, то я готовий переступити через свій бізнес і закрити його для того, щоб йти на загострення з Росією, готовий до рішучих кроків.
Генеральний директор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов стверджує, що закриття липецької фабрики навряд чи якось відобразиться на фінансовому благополуччі всієї корпорації. Більше того, це закриття може стати предметом торгу при продажу всієї корпорації Roshen. 
«Продаж компанії частинами, звичайно ж, більш вигідна для більшої кількості потенційних покупців, однак такий варіант малоймовірний. На даний момент про продаж холдингу частинами ніхто не говорить», – зауважив експерт.
Із іншого боку, за його словами, законсервована фабрика може означати недоотриманий прибуток для холдингу на період її простою. 
«І, з огляду на те, що з 2013 року обсяги виробництва там були скорочені майже в три рази, то зараз закриття підприємства, можливо, є оптимальним варіантом, враховуючи, що витрати на його утримання будуть зростати», – пояснив Соколов.

Коментарi

Коментарiв