Контроль кордонів і мораторій на вибори: як Україні повернути Донбас

370
Очільник правління Центру соціологічних і політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран прокоментував заяву Міністерства з питань тимчасово окупованих територій про підготовку до поетапного їх повернення.

За словами експерта, Україна повинна бути готовою до повернення непідконтрольних територій на Донбасі і для цього необхідна стратегія, в якій би були оцінені ризики та продумані контрзаходи для реагування.
Він пояснив, що це не означає, що Міністерство візьме і поверне ці території, оскільки це дуже складна задача. Тим не менше, якби у нас не було б подібних розробок і бачення, це свідчило б про те, що ми навіть не збираємося повертати ці території.
«Люди там кілька років живуть зовсім в інших умовах. Зруйновано багато інфраструктури. Там взагалі немає розуміння, як функціонуватиме влада. Незрозумілий формат місцевої влади. Над цим треба думати, дискутувати. Це, безперечно, повинно бути із залученням громадськості. Для України це буде величезним викликом, фінансовому в тому числі, як повертати ці території», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
Крім того, він розповів, якою маю бути етапність повернення непідконтрольних територій повинна бути наступною.
Так, спочатку Україна має повернути контроль над кордоном, накласти мораторій на проведення місцевих виборів на деякий час. Це дасть можливість поновити інфраструктуру і інформаційне коло України, проте у такому разі не можна буде говорити про повне повернення. 
«Це не означатиме ні особливого статусу цих територій, ніяких дій, яких хоче Росія щодо зміни української Конституції», – наголосив фахівець. 
Також він спрогнозував, що Кремль усе одно продовжить тиск щодо проведення місцевих виборів в ОРДЛО і надання цим територіям особливого статусу, незалежно від того, чи буде в України стратегія по поверненню, чи ні. 
Як підкреслив політолог, на це не треба особливо звертати увагу, оскільки російська стратегія давно всім відома. 

Коментарi

Коментарiв