У прогнозі українсько-російських відносин немає жодного оптимізму – політолог

231
Російський політолог Лілія Шевцова зробила прогноз щодо відносин України та РФ і пояснила, чи продовжиться політика заморожування конфлікту на Донбасі у майбутньому.

«Я не бачу оптимістичних хмар на небосхилі російсько-українських відносин. Так вийшло, що Україна для російської влади і російського самодержавства стала внутрішнім фактором, який розглядається російською політичною елітою як необхідний для рівноваги і легітимації російської системи», − підкреслила політолог. 
За її словами, можливе лише зміна тактичних прийомів в політиці Москви щодо України, тобто новий набір засобів, що стримують рух України в Європу. Іншими словами, Кремль може змінити тактику, але залишить стратегічний вектор. 
«Відпустити Україну у вільне плавання і дозволити їй плисти в Європу означало б особисту поразка для Президента Путіна, який так багато інвестував у збереження України в російських обіймах», − пояснила в інтерв’ю Апострофу Шевцова. 
Щодо Донбасу, вона висловила думку, що Кремль навряд чи буде готовий до відновлення широкомасштабних військових дій, якщо тільки в самій Росії не відбудеться якихось непередбачуваних подій, що кардинально загрожували би владі РФ. 
«Нині Кремль говорить собі: «Потрібно заморожувати ситуацію, виходити з санкцій, не допускати загострення, уникати кровопролиття і в кінцевому підсумку ми їх візьмемо змором». Так, ідеться про тактику «гаррота» – повільне задушення. Але якою мірою ця тактика може бути успішною, багато в чому залежить і від українського суспільства», − запевнила фахівець. 
Крім того, вона зауважила, що РФ навряд чи вийде з Мінських домовленостей, оскільки продовжуватиме наполягати на власній інтерпретації Мінських угод – як Кремль це робить останнім часом. 
«Усі вже розуміють – і Європа, і Захід – що Мінські угоди – лише форма імітаційного балансу в ситуації, коли інтереси України і Росії не збігаються. Усі розуміють, що ці інтереси антагоністичні», − підкреслила експерт. 
«Але іншого формату, який би давав можливість уникнути масового кровопролиття і давав можливість для діалогу, нехай і порожнього – немає. Тому формат Мінська буде існувати. Звичайно, трагедія в тому, що цей формат дозволяє повільне кровопускання на Донбасі – люди продовжують гинути. Але я не бачу зараз ані жодної готовності Росії вийти з цієї ситуації, ані здатності колективного Заходу знайти альтернативний спосіб вирішення цього конфлікту. У всякому разі, найближчим часом», − резюмувала Шевцова.

Коментарi

Коментарiв