Правники б’ють на сполох через черговий скандальний підручник від Міносвіти

239
Центр інформації про права людини повідомив, що у рекомендованому Міністерством освіти України переліку підручників для використання в загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей із особливими освітніми потребами є підручники, назва яких містить слова «для розумово відсталих дітей».

«Уявіть собі, що ваша дитина відкриває підручник і читає: «Підручник для розумово відсталої дитини» … Як вам? Гаразд вам/нам! ЙОМУ як? Адже підручник для 1-2-3 класу. Виду малюк швидше за все не подасть. Але точно відкладеться, що він «розумово відсталий», «десь там», − підкреслила відома блогерка у своєму Facebook
«Повірте: кожна подібна фраза або навіть натяк відкладаються в голові дитини. Після цього малюк може замикатися, думати, що він «не такий», плакати, переживати. Та я б сама плакала, якби моя мама принесла мені такий підручник!», – обурилася авторка блогу.
Експерт із прав людей Ірина Виртосу запевнила, що така термінологія є застарілою та радянською.
«Коли затверджували цей перелік, чиновники МОН про коректну термінологію, мабуть, на якийсь час забули. Як і перечитати Конвенцію про права осіб із інвалідністю, яку Україна ратифікувала ще 2009 року», − наголосила правник.
«Це основний документ, в якому вказана термінологія. Очевидно, що ані автори, які писали книжки, ані чиновники, які їх затверджували, не напружувалися прочитати один з основних міжнародних документів, який є частиною українського законодавства. У Конвенції – жодного слова «про розумову відсталість», − зауважила фахівець.

Коментарi

Коментарiв