Росія організує нову війну – публіцист

234
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков спрогнозував, що однією з відправних точок збройного протистояння між Сербією та Косово може стати інцидент зі скасуванням поїзда, що прямував із Белграда в Косовську Митровицю – один із найбільших населених пунктів на території Косово, які населяють серби. Навіть тут Росія не стоятиме у стороні. 

Портніков зауважив, що, з одного боку, відновлення залізничного сполучення – це одна з домовленостей, які досягнуті між Сербією і Республікою Косово за міжнародним посередництвом. Із іншого – Белград хотів запустити на територію Косово не просто потяг, а агітаційний поїзд. 
«Заквітчаний гаслами на багатьох мовах, в тому числі і на албанській «Косово – це Сербія». Із зображеннями православних ікон, які зберігаються в монастирях Косово. Словом – поїзд-претензію. Зрозуміло, що поява такого поїзда не могло не привести до конфлікту», – зауважив публіцист.
За його словами, у цій ситуації Росія робитиме усе можливе для дестабілізації ситуації у взаєминах Сербії і Косово – за допомогою як Президента Сербії Томіслава Ніколіча, так і за сприяння тісно пов’язаних із Москвою керівників сербських громад Косово.
«Однак це не всі «активи» Кремля, щоб дестабілізувати ситуацію, оскільки серед союзників Москви є і Президент Республіки Сербської в складі Боснії Мілорад Додік», – наголосив у статті для 7Days журналіст, додавши, що саме Додік минулого року провів на території цієї республіки – складової частини єдиної Боснії і Герцеговини – референдум про признання державним святом День незалежності Республіки Сербської. 
За прогнозом, Сербія цілком може захотіти приєднати до себе хоча б сербські райони Косово і боснійську Республіку Сербську. І розпочне війну. Щоправда, як підкреслив Портніков, ця війна матиме відмінність від тих, які були у Югославії за Мілошевіча. Головна з них – тоді Росія не готова була воювати з НАТО.
«Росія Путіна не просто буде допомагати Сербії – вона із задоволенням перетворить цю країну в новий фронт військових дій і буде жадати зіткнення з НАТО – в Сербії, Косово, Боснії, хоч де-небудь. Або чекатиме відмови НАТО від втручання – що теж влаштовує Кремль, який після цього постарається поширити свій вплив на Балкани так, як зараз поширює на Близький Схід», – пояснив журналіст.

Коментарi

Коментарiв