НАБУ не виправдало жодних сподівань і сотень мільйонів – експерт

338
Директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк проаналізував рік роботи Національного антикорупційного бюро України і пояснив, чи вдалося новому відомству показати якісь результати.

За словами експерта, «нові антикорупціонери» показали дуже слабку ефективність і високу орієнтованість на піар, причому з явним політичним присмаком. 
Більше того, оскільки зміна влади в США позбавляє цей орган головної підтримки, можна очікувати подальшої політизації НАБУ. 
У статті для Цензор.нет Миселюк зауважив, що очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у кожному великому інтерв’ю ділиться цікавими подробицями того, як його – із невідомих керівнику САП причин – раз за разом відверто «кидають» колеги з Антикорупційного бюро. Зокрема, він поскаржився на те, що НАБУ без його відома опублікувало скани документів у справі «чорній бухгалтерії» Партії регіонів, і навіть проігнорувало його питання про те, як таке могло статися.
Нещодавно Холодницький знову розповів про здивування діями колег-антикорупціонерів. Цього разу – з приводу того, чому детективи НАБУ написали скаргу на нього до Генпрокурора, «хоча перед тим розповідали, що САП для них – це кінцева інстанція». 
«У кожній великій відвертій розмові зі ЗМІ у голови САП залишається незмінним. Попри всі його зусилля представити співпрацю з НАБУ безконфліктною і конструктивною, прокурору доводиться раз за разом констатувати недостатній професіоналізм і низьку якість роботи Антикорупційного бюро. Знову і знову – надмірну зацикленість керівництва НАБУ на своєму піарі», – наголосив політолог. 
За його словами, крім цих бід, у роботі НАБУ є ще одна, про яку Холодницький не згадує – це яскраво виражена політична вибірковість – у порушенні справ, інтенсивності та результатах розслідування. 
«Про цю складову роботи Антикорупційного бюро замість голови САП постійно говорять ті, кому довелося на «власній шкірі» відчути цю вибірковість. Наприклад, нардеп Ігор Луценко, що займається роботою безпілотників в зоні АТО, тільки через суд зміг домогтися від НАБУ розслідування зловживання з закупівлями цієї техніки», – підкреслив експерт. 
Крім того, як він нагадав, критики відомства наголошують на його низькій ефективності і збитковості для держави. Так, протягом 2016 року НАБУ заявило про повернення до бюджету 100 мільйонів гривень, хоча на утримання бюро витратили близько 500 мільйонів тільки з бюджету. Не кажучи вже про мільйони доларів західних грантів.
«По-суті, НАБУ швидко перетворилося на політичний інструмент, в «тюнінгувану» Генпрокуратуру. Тільки з набагато більшими зарплатами й іміджем «нових анти корупціонерів». Утім, іміджевих провалів у «нових» було вже стільки, що скоро не буде особливої різниці між цими двома структурами. Ну, хіба за принципом «у мене піар кращий», – резюмував політолог. 

Коментарi

Коментарiв