Експерт: що зміниться з появою Фінансової поліції

204
Експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук запевнив, що створення Фінансової поліції – це дуже важливий крок, особливо, враховуючи неефективність застарілої податкової міліції. 

Банчук зауважив, що нове відомства має бути окремою від Фіскальної служби та від Міністерства фінансів структурою, оскільки зараз податкова міліція є структурою фіскальної служби і це означає, що нею дуже часто зловживають як «страшилкою» для бізнесу.
«Від самого початку існування податкової міліції закладений конфлікт інтересів. Це орган, який фактично працює сам на себе. Співвідношення між тим, яка кількість, скажімо, повернутих коштів, засуджень, кількість проваджень і те, скільки коштів йде на фінансування з держбюджету, фактично за рахунок платників податків, робить діяльність податкової міліції неефективною», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.
Так, він запевнив, що ця система потребує перезавантаження, оскільки вона не виправдовує свого існування. Тому в новий орган важливо провести і нових людей, і редакція закону дозволяє це зробити.
Зокрема, Банчук наголосив, що при першочерговому формуванні фінполіції встановлюються певні квоти – не більше 25% від тих осіб, хто протягом року працював у ДФС, МВС чи СБУ на посадах слідчих або оперативників. 
За словами експерта, це дає надію на те, що систему цю таки дійсно можна оновити.

Коментарi

Коментарiв