Путін використає всіх, кого підвісив на корупційний гачок – політолог

278
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував заяву новообраного президента ПАРЄ, іспанця Педро Аґрамунта про те, що він планує докласти зусиль для відновлення участі Росії в роботі Асамблеї.

Як зауважив Давидюк, тому, хто живе в Іспанії, абсолютно легко маніпулювати темою повернення російської делегації до роботи в ПАРЄ, пошуку компромісу. Проте зовсім інша думка у тих країнах, що розташовані ближче до Росії – в країнах Скандинавії, Балтії, Польщі. У всіх тих, до чиїх кордонів підвозяться російські танки і стягується армія.
Політолог підкреслив, що для країн Західної та Південної Європи – Іспанії, Італії, Греції – Росія перебуває далеко. Тим не менше, це не заважає їм перетворити лобістські інтереси Росії у власний у ліквідний актив. Хтось у корупційний, отримуючи певні кошти, хтось – у політичний чи електоральний – завдяки грошам на виборчі кампанії.
«Деякі європейські політики і бізнесмени готові відстоювати інтереси Путіна, лобіювати його. Західноєвропейські політики намагаються грати на межі червоної лінії, отримуючи за це певні транші», − запевнив у коментарі 24 фахівець.
«Але, якщо Путін перейде Україну і стане ближче до ЄС, то ця політика компромісу завершиться. Не завжди Росія готова доводити до кінця свої обіцянки. Всіх політиків, яких Путін підвісив на корупційний гачок, він ще використає в майбутньому. А всі вкладені гроші поверне з багатьма нулями», – спрогнозував експерт.
 
Крім того, він зазначив, що Кремль однозначно вкладає в лобістські і депутатські групи різних рівнів у виборчі кампанії в інших країнах. Про це активно говорять і в США, оскільки там бачать, що вплив РФ може вирішувати взагалі результати виборів.
Коментуючи власне відмову російської делегації повернутися до роботи в ПАРЄ, Давидюк упевнений, що це лише гра для того, аби зберегти обличчя. 
«Росіяни роблять все можливе, щоб повернутися в ПАРЄ. Для них виключення з ПАРЄ – сильний удар, оскільки це серйозний майданчик, на якому вирішується багато міждержавних політичних питань. Через це вони вкладатимуть мільйони в лобістів, щоб повернутися», – стверджує політолог.
За його словами, Україні потрібно якомога більше пояснювати, яку реальну загрозу несе російська політика.
«Путін «відчув карту», в нього пішло певне везіння, він виграє політичні ставки, які робив раніше. В нього зараз кураж, і він просуватиме свої інтереси ще активніше Тому треба бути максимально уважними до тих процесів, які зараз відбуваються ПАРЄ», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв