У Мінсоц приховали причини зникнення «шокової» новини про пенсійну реформу

518
Міністерство соціальної політики України не пояснило резонанс навколо заяви міністра Андрія Реви про пенсійну реформу. Щоправда, надало певні подробиці щодо змін у цій галузі. 

16 січня на урядовому порталі було опубліковано подробиці запланованої пенсійної реформи, що, за словами Реви, може шокувати українців. Проте, уже того ж дня цю публікацію видалили.
Українська правда надіслала запит до очільника Міністерства соціальної політики Андрія Реви і віце-прем’єр-міністра Павла Розенка. Останній досі не відповів, а за Реву відповів його заступник Віталій Мущинін, і лише на одне з чотирьох поставлених запитань.
Так, у своїй відповіді відомство не написало ані слова на підтвердження чи спростування новини, поданої зі слів Реви, немає й пояснень видалення інформації з урядового порталу. Також відповідь не містить інформації про роль Міжнародного валютного фонду в українській пенсійній реформі, яку нібито планують розпочати цього літа.
«Заходи реформування, запроваджені з 2011 року, дали можливість приступити 2016 року до поступового вирішення питання подолання різниці у розмірах пенсій, незалежно від року виходу на пенсію», − ідеться у відповіді Мінсоцполітики.
Щоправда, як підкреслює відомство, з 2012 року частка видатків на пенсійне забезпечення до ВВП знизилася з 16,6% до 11%, а рівень пенсійного забезпечення щодо середньої зарплати знизився з 47% до 34%. Зі зниженням ставки ЄСВ із 1 січня 2016 року до 22% (17,3% до Пенсійного фонду) дефіцит бюджету Пенсійного фонду поглибився. 
Також зазначено, що з 1 січня 2017 року «подвоєно розмір мінімальної зарплати та визначено для суб’єктів підприємницької діяльності обов’язок сплачувати єдиний внесок на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування».
За словами представників відомства, «запровадження вказаних заходів зумовило зменшення в 2017 році видатків держбюджету на пенсійне забезпечення до 141,3 мільярда гривень, на 1,3 мільярда гривень менше від цього показника за 2016 рік».
«У нинішній непростій ситуації основне завдання уряду в цілому і Мінсоцполітики зокрема – підтримати найбільш незахищені категорії громадян через стимулювання працездатного населення до сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та визначення внутрішніх джерел для самодостатньої солідарної системи», – стверджують у Міністерстві.
У відповіді немає жодного слова ані про страховий стаж, який буде підставою для виплати пенсій; ані про можливість оплатити необхідний страховий стаж; ані про скасування надбавок; ані про ідею ставити пенсіонерів перед вибором, робота чи пенсія;, ані про «хибні звички» українців покладатися на державу, про які говорив Рева представнику МВФ іще тиждень тому.
Крім того, на сайті Мінсоц політики подають цитату Реви про те, що вже не діють 15 законів, унаслідок яких «пенсійне забезпечення залежало не від того, скільки ти працюєш, які внески сплачуєш до Пенсійного фонду, а від твоєї посади», через що держслужбовці отримували пенсію в розмірі 90% від  останньої зарплати, а інші – 40% від поточної зарплати.
Очільник відомства зазначив, що нині пенсії нараховують за єдиним законом про загальнообов’язкове пенсійне страхування, а на пенсію за вислугою 25 років ітимуть лише військовослужбовці.
 

Коментарi

Коментарiв