Замах на нардепа Геращенка схожий на дешеву інсценізацію – експерт

229
Експерт із питань безпеки Ігор Смаглюк прокоментував опубліковане Службою безпеки України відео, яке нібито підтверджує серйозні наміри двох кілерів ліквідувати особливо патріотичного народного депутата Геращенка. 

«Подивившись це кіно, можна зробити висновок, співзвучний із нещодавньою заявою Шкіряка щодо Княжиців: «Потхнете й заспокоїтесь!». Так воно і буде, Зоряне: потхнемо, але не заспокоїмося», − пообіцяв Смаглюк.
За його словами, це відео не викликає нічого, крім сміху. 
«Такі фільми можна монтувати, не виходячи з дому. Планування спецслужбою справжнього вбивства державного діяча – це ціла спецоперація. ФСБ в Україні працювати набагато простіше, оскільки країна наповнена агентурою й особами, здатними виконувати такого роду завдання. Ця робота ведеться роками і все планування здійснюється в одному місці (здогадайтеся, в якому) – оберт, графіки руху, процес виконання, відхід тощо», − запевнив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
Так, він нагадав, що у відео видно двох чоловіків, які бродять по місту, і чутно коментарі, як складно їм підібратися до об’єкта, як складно за ним стежити, і, що найсмішніше, обговорення шляхів відходу. 
«Їх турбує вартість проїзду до кордону: 100 або 120 доларів! Конспірація? Ні, не чули», − іронізує експерт. 
Крім того, як він зауважив, цікавим є вибір способу ліквідації – вибуховий пристрій, місце парковки – стоянка. За його словами, це все ускладнює, оскільки вхід закритий, є охорона та камери. Тим не менше, «два професійних кілери обговорюють із кураторами тільки цей сценарій, і жоден інший». 
«За цього варіанту ліквідації виконавець повинен перебувати в зоні візуального контакту, що знову ж таки ускладнює процес і вимагає чіткого сценарію відходу. А хлопці сподіваються на паніку та дві-три години фори!», − підкреслив Смагляк. 
«Якщо повірити коментарю Зоряна Шкіряка про російський слід, виконавці грошей не рахували би. Це як мінімум. Нічого би дорогою не обговорювали. І плювали б на кількість відеокамер. Згадаймо вбивство Павла Шеремета. Результат щодо Шеремета нам відомий, розкриття такого злочину – справа честі українських правоохоронців. Але розкрити його практично неможливо. Виконавці – професіонали і продумують усе до дрібниць», − стверджує фахівець. 
Для порівняння він нагадав про смішний «замах» на колишнього Генерального прокурора України Віктора Шокіна, в якого  «стріляли» з тепловізора. На думку Смаглюка, замах на Шокіна і Геращенка продумували одні й ті ж самі «фахівці».
«Висновки напрошуються самі собою. Замах на Геращенка – банальне дешеве інсценування. Навіщо? Щоби підняти рейтинг «Народного фронту», замилити очі на тлі купівлі втридорога японських авто для поліції, відвернути увагу від закриття Липецької фабрики. Та для чого завгодно. Дешеві піар-акції замість професіоналізму і справжньої боротьби – це все, на що здатна чинна влада. Ні слова, ні діла», − підсумував експерт із питань безпеки.

Коментарi

Коментарiв