Експерти пояснили, чи слід боятися розширення військ РФ на території України

221
Низка експертів прокоментували імовірність побудови прифронтової залізниці РФ в обхід України на тлі колосального обсягу військового будівництва, про яке заявляють російські чиновники. 

Відомо, що прифронтову залізницю в обхід України в РФ планують завершити влітку 2017 року. За її допомогою Росія зможе перекидати війська з Центрального військового округу у Південний військовий округ. І, хоча для України будівництво військових об’єктів та шляхів поблизу західних кордонів РФ є фактором ризику, за словами експертів, воно не може бути самостійним свідченням планів Кремля розширити військові дії на українських територіях. 
Зокрема, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ Анатолій Лопата зауважив, що найближчим часом навряд чи слід очікувати російського військового наступу. 
За словами військового експерта, співробітника оперативного управління Генштабу з 2003 по 2006 рік Олега Жданова, будівництво Росією військових об’єктів, скоріше за все, не може свідчити про можливий наступ РФ.
«Це підвищення обороноздатності і системи безпеки. Щоб вести мову про наступ, треба розгортати війська, збільшувати їхню чисельність і накопичувати матеріально-технічні ресурси, щоб забезпечувати наступ. Нічого цього ми не спостерігаємо», − підкреслив у коментарі Апострофу фахівець, додавши, що військові плани Кремля навряд чи змінилися.
На думку російського військового експерта Павла Фельґенґауера, на можливий наступ реально і виразно вказує будівництво залізничної гілки з Журавки до Міллерового (Ростовської області).
«Це дійсно має пряме відношення, оскільки залізниця йде в обхід України. Вся мобільність російських сухопутних військ заснована на залізниці. Уся бронетехніка залізницею пересувається. Нині немає можливості безпосередньо перекидати сили вздовж фронту з Центрального військового округу в Південний», − запевнив фахівець.

Коментарi

Коментарiв