Чому ПАРЄ не хвилюють смерті українців – Геращенко

294
Віце-спікер Верховної Ради України, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко прокоментував виступ президента ПАРЄ Педро Аґрамунта, який жодним словом не висловив співчуття українським дітям і родинам, які втратили дітей внаслідок розв’язаної РФ війни проти України. 

Дипломат нагадала, що своєму виступі на початку січневої сесії ПАРЄ Педро Аграмунт звернув увагу на теракти в різних країнах світу, висловив співчуття родинам загиблих дітей в автокатастрофі в Італії. 
«Ми повністю поділяємо цю позицію і приєднуємося до слів найщирішого співчуття родинам загиблих дітей, це жахливо. Але от чого не можемо зрозуміти – чому в серці Аґрамунта і в його риториці не знайшлося жодного слова співчуття українським дітям, українським родинам, які втратили дітей внаслідок розв’язаної РФ війни проти України», – підкреслила у своєму Facebook Геращенко. 
На цьому тлі вона повідомила, що напередодні було проведено круглий стіл, присвячений темі дітей на Донбасі, які найбільше страждають від воєнних дій. Зокрема, очільник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв презентував фільм про дітей, про пережиті маленькими українцями трагедії втрати домівки, школи, родини, рідного міста. 
«Я розповіла про історію підлітків, яких із вересня 2016 утримують у тюрмі в ОРДЛО за «диверсії». Попри обіцянки, які ОРДЛО дали ОБСЄ, діти і досі залишаються за ґратами», – констатувала віце-спікер парламенту.
За її словами, нині від конфлікту на Донбасі страждає щонайменше 1700000 дітей по обидва боки лінії зіткнення. За час військової агресії щонайменше 68 дітей загинуло, поранено 186. Щоправда, ці цифри неповні і неточні, оскільки повної інформації про долі дітей на окупованих територіях немає. 
«Залишаються невирішеними питання перевезення кількох будинків для дітей з важкими діагнозами, лежачих дітей, яких ми не встигли евакуювати 2014-го, і яких українській владі просто не віддають, незважаючи на наше наполягання», – наголосила Геращенко. 
«Так само залишається заблокованим питання доступу міжнародних гуманітарних місій на окуповані території і їх нормальної там роботи, зокрема, і тих організацій, що опікуються допомогою дітям як найбільш вразливій соціальній категорії», – резюмувала представник України у Мінську. 

Коментарi

Коментарiв