Політолог: Поетапне мирне повернення Донбасу – міф

244
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик прокоментував заяви у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій про поетапне повернення непідконтрольних територій.

За словами Кулика, подібні заяви – лише міф. Як він запевнив, насправді вихід є, але він складний і болючий – потрібно оголосити ці території окупованими, запровадити більш жорсткий контроль за господарською діяльністю, ввести спеціальне функціонування лінії розділення і переходів.
«Це питання обмеження економічних зв’язків з цими територіями. А також соціально-економічних зобов’язань перед громадянами, які мешкають в окупованій зоні. Якщо вони не можуть покинути цю територію, то, відповідно до міжнародних норм, відповідальність за соціально-економічне забезпечення лягає на окупанта», – підкреслив у коментарі 24 експерт.
Щоправда, як він зауважив, слід не лише ухвалити такий закон, але і вимагати визнання окремих районів Донеччини та Луганщини окупованими територіями від наших західних партнерів. Це створить певні значні проблеми і діалозі. Більше того, ймовірно, низка європейських країн відмовиться це робити. 
Крім того, політолог стверджує, що стратегія «м’якої сили», про яку заговорили у Міністерстві, не може існувати окремо від військово-політичних маневрів чи без військового протистояння, здійснення спецоперацій, економічного тиску, санкційного режиму.
Так, за словами фахівця, за допомогою самої стратегії «м’якої сили» повернути Донбас неможливо. 

Коментарi

Коментарiв