Політична еліта прагне зберегти корупцію в Україні – активіст

335
Низка експертів, журналістів і активістів прокоментували результати щорічного дослідження міжнародної організації Transparency International «Індекс сприйняття корупції», в якому за підсумками 2016 року Україна посіла 131 місце серед 176 країн. 

Усі фахівці сходяться на думці, що здолати корупцію у державі, де політична еліта робить усе можливе, щоб її зберегти, вкрай складно, але громадські активісти, усупереч цьому, продовжують цю боротьбу. Про це ідеться в огляді Голосу Америки
«В умовах, які є, ми разом – ми як суспільство – зробили більше, ніж можна було зробити. Неможливо подолати корупцію в принципі у державі, політична еліта якої хоче її зберегти. Тому у завідомо програшних умовах нам вдалося спільним тиском запустити інструменти, які мають можливість цю політичну еліту послабити», – наголосив очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
За словами глави українського представництва Transparency International Ярослава Юрчишина, попри декларації про боротьбу з корупцією, влада не поспішає долати старі схеми щодо (пере)розподілу державних коштів в інтересах певних бізнесменів; у владі надалі діють лобісти певних фінансово-промислових груп тощо. 
Результатом таких дій (чи бездіяльності) є провалена приватизація низки об’єктів держвласності; на Донбасі на лінії розмежування процвітає контрабанда, а зароблені на «сірих схемах» прибутки далі ідуть в офшори, оминаючи державний бюджет України.
«Якщо дивитись, де у нас є здобутки, а де маємо втрати, то зараз ключовим питанням ризику виглядають відносини бізнесу і держави. Ті рейтинги, ті складові, які наразі фіксують взаємні стосунки держави і бізнесу, показують найменший рівень зростання», – підкреслив експерт.
«Тобто: бізнес не вірить правоохоронній системі, бізнес не інвестує у країну, бізнес говорить про непрозорість дозвільних процедур, тобто – про можливість корупції в них», – пояснив Юрчишин.
Журналіст-розслідувач програми «Схеми» Сергій Андрушко розповів, що насправді отримати інформацію, яка цікавить громадськість, вкрай важко.
«Ми близько двох тижнів знімали, хто відвідує Адміністрацію Президента і з якою метою. Наприклад, окрім народних депутатів, АПУ відвідують прокурори, судді, чий незалежний статус від політики таким чином хтось може поставити під сумнів. Навіщо і з якою метою вони туди ходять?», – зауважив журналіст. 
«Ми надіслали інформаційний відповідний запит в АП. Адміністрація не надала відповіді на жодне прізвище із запиту щодо того, що там були прокурори, судді, бізнесмени. Нам не була надана відповідь по суті, в АПУ послались на якусь інструкцію, яка не дозволяє поширювати персональні дані. Наш наступний крок – ми хочемо дізнатись, що то за інструкція тощо», – підкреслив Андрушко.

Коментарi

Коментарiв