ЗМІ назвали топ-5 популістів серед українських політиків

296
Українці уже звикли слухати обіцянки політиків, які так і залишаються лише обіцянками. Порахувати усі їх неможливо, проте вашій увазі – найяскравіші заяви вітчизняних нардепів і інших посадовців, які і досі є лише пустими словами. 

Посилаючись на інформаційну базу Слова і Діла Апостроф стверджує, що антирейтинг українських політиків очолює Президент Петро Порошенко. Отож, його найгучніші обіцянки: 
Безвізовий режим із ЄС. Протягом кількох років Петро Олексійович уже неодноразово обіцяв українцям безвізовий режим із Європейським Союзом. Щоправда, більшість експертів називають це лише спекуляціями. 
Закінчити війну на Донбасі за кілька годин. Ще одною передвиборною обіцянкою Порошенка було закінчити військові дії на Донбасі за кілька годин, але через більше двох років із початку АТО, військові дії на Сході України тривають.
Повернути Крим. Повернути півострів обіцяли практично всі учасники передвиборної гонки 2014 року, і Петро Порошенко не виняток. Результат, а точніше його відсутність, відомо усім. 
Сформувати новий Верховний суд до кінця 2016 року. 28 червня 2016 року Петро Порошенко під час своєї промови у ВРУ з нагоди Дня Конституції пообіцяв, що новий склад ВСУ на конкурсній основі буде сформовано до кінця 2016 року. щоправда, уже у грудні того ж року заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов повідомив, що новий Верховний суд буде сформований тільки в березні 2017 року. 
Сплачувати 1000 гривень у день бійцям АТО. У кінці травня 2014 року Порошенко пообіцяв, що українські військові будуть отримувати по 1000 гривень в день, пізніше він повторив свою обіцянку вже в січні 2015 року, зазначивши, що солдати почнуть отримувати 1000 гривень за кожен день участі в бойових діях. Однак незважаючи на те, що виплати солдатам дійсно підняли, про 1000 гривень в день не ідеться. 
Юрій Луценко, генеральний прокурор України
Передати справу Віктора Януковича до суду до кінця 2016 року. Протягом усього минулого року Луценко заявляв, що має намір передати справу Януковича до суду до кінця 2016 року. У кінці 2016 року очільник ГПУ дав нову обіцянку, сказавши, що справу Януковича передадуть до суду у першому кварталі 2017 року.
Передати справу Олександра Клименка до суду до кінця 2016 року. У листопаді Юрій Луценко пообіцяв до кінця 2016 року передати до суду справу екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Однак, за інформацією самої ГПУ, 2016 року обвинувальні акти з Олександру Клименку до суду не направлялись. 
Проінформувати про хід розслідування справи Георгія Гонгадзе. Подібно своїм попередникам Юрій Луценко намагався піаритися на темі розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Щоправда, він досі не відзвітував у цій справі. 
Юлія Тимошенко, лідерка ВО «Батьківщина», народний депутат
Оприлюднити факти корупції у газовій сфері. У жовтні 2016 року Тимошенко обіцяла звернутися до НАБУ і оприлюднити документи, які підтверджують корупцію в газовій галузі. Однак станом на грудень 2016 року жодних заяв до НАБУ не надходило і жоден документ не був оприлюднений.
Боротися з рейдерством у земельній галузі. У вересні 2016 року Тимошенко заявила, що «Батьківщина» оприлюднить прізвища представників Міністерства юстиції, нотаріальних контор, суддів, прокуратури, які причетні до рейдерських захоплень сільськогосподарських земель. Станом на січень 2017 року ані Тимошенко, ані партія не оприлюднила жодного прізвища причетних до рейдерських захоплень.
Домогтися негайного звільнення очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої. Станом на січень Гонтарєва як і раніше очолює Нацбанк. До слова, її звільнення не входить в компетенцію лідера партії, однак звичка роздавати популістські обіцянки українцям вже стала поганою традицією для українських політиків.
Олег Ляшко, лідер Радикальної партії, народний депутат
Запровадити кризовий податок для олігархів. 2014 року під час виборчої кампанії Ляшко обіцяв ввести кризовий податок для олігархів. Станом на січень 2017 року ані Ляшко, ані його фракція не зареєстрували жодного законопроекту у Верховній Раді щодо такого податку.
Вилучити з Держбюджету норми про підвищення зарплати прокурорам і депутатам. Попри цю обіцянку, у ніч на 21 грудня 2016 року ВРУ ухвалила Держбюджет на 2017 рік, яким збільшила видатки на здійснення прокурорсько-слідчої діяльності майже вдвічі: з 3,3 до 5 мільярдів гривень. Більшість нардепів-радикалів підтримали цей законопроект.
Повернути Україні ядерний статус. Ще 2014 року Ляшко зробив одну з своїх найбільш гучних популістських заяв, але лише у грудні 2016 року до ВРУ був внесений законопроект «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року» та відновлення прав України з ядерної зброї», одним із співавторів ініціативи виступив Олег Ляшко. Однак, нічого, крім цього зроблено не було. 
Надія Савченко, народний депутат України
Внести зміни до «закону Савченко» про амністію. Усупереч своїй обіцянці Надія Савченко не внесла зміни до розробленого нею закону для того, щоб амністувати велику кількість учасників АТО. Більше того, вона була відсутня під час голосування за законопроект №4255 «Пропозиції Президента до Закону «Про амністію 2016 року», який звільняє від покарання учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни, які підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 
 
Створити комітет зі звільнення українських в’язнів. У своїх інтерв’ю Савченко запевняла, що комітет діятиме на громадських засадах, а світові політики, які до нього увійдуть, зможуть висловлювати свою позицію як звичайні люди, не несучи за це політичну відповідальність. Проте пізніше нардеп заявила, що не створюватиме такий комітет, оскільки, за її словами, вже проводить роботи в цьому напрямку, спілкуючись з політиками і дипломатами інших країн неофіційно. 
Переписати Конституцію і змінити ВРУ. Після свого звільнення з російської в’язниці Савченко неодноразово піднімала тему Конституції України. Зокрема, вона заявляла, що для «перезавантаження» України, треба переписати Конституцію і змінити Верховну Раду. Пізніше, презентуючи свою нову політичну силу РУНА, Савченко також поверталася до теми Основного закону України. Цілком можливо, що це стане одним з передвиборних обіцянок Савченко та її сили.

Коментарi

Коментарiв