Нацбанк провокує політичну й економічну дестабілізацію – політолог

248
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов запевнив, що, створюючи агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка проблеми, в Національному банку провокують не тільки економічну, але і політичну дестабілізацію в країні.

Нагадаємо, раніше власник найбільшого агрохолдингу України Ukrlandfarming Олег Бахматюк звернувся до Президента і Прем’єр-міністра з проханням втрутитися в конфлікт з очільницею Національного банку України Валерією Гонтарєвої. У компанії стверджують, що Гонтарєва має особисту зацікавленість у знищенні найбільшої аграрного виробника в Україні.
За словами політолога, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив на підтримку національного виробника, оскільки бачить всі наслідки банкрутства Ukrlandfarming.
«Здоровий глузд у цій ситуації безумовно на боці Гройсмана. Позицію і дії господині Нацбанку в конфлікті з Бахматюком важко пояснити турботою про інтереси держави. Так, за власником холдингу числяться заборгованість двох банків Нацбанку – він виступав поручителем за кредитами. Бахматюк від боргів не відмовляється, але просить про відстрочку на кілька років», − стверджує експерт у своєму Facebook
Як він запевнив, після завершення війни на Сході, Україна відкриється для ринку капіталу, і борги Нацбанку, як і іншим кредиторам повернуть, а поки ж платитимуть відсотки. 
«Чесна пропозиція, справедлива? У відомих зарубіжних банках та інвестиційних фондах вважають, що так. Проти тільки НБУ – виймай із бізнесу живі гроші зараз, коли посівна, коли треба закуповувати паливо, добрива, насіння. І не має значення, що сотні тисяч гектар залишаться незасіяними, розвалиться найбільший агровиробник країни», − зазначив Карасьов. 
На його думку, наслідки цього розвалу будуть не лише економічні. Так, «десятки тисяч селянських сімей у різних регіонах проклянуть цю владу, яка нічого не зробила, показавши, що вміє лише руйнувати». 
У разі продовження атак Гонтарєвої на агрохолдинг, як підкреслив фахівець, їй доведеться «переступити» через Прем’єра і уряд.
«Прем’єр пообіцяв підтримати аграріїв, захистити від атак керівництва НБУ. Дуже скоро ми дізнаємося, чий авторитет в очах президента сильніше – прем’єра або Гонтарєвої. Готова Гонтарєва переступити через Прем’єра, уряд і далі гнути свою лінію? Ситуація цікава. На кону не тільки доля агрохолдингу, але й авторитет Прем’єра», − підсумував політолог. 

Коментарi

Коментарiв